Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen akváriumi talajt...

Milyen akváriumi talajt telepítsek ami leginkább kedvez a növényeknek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 2. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Valahol hallottam h meg lehet tisztítani a homokot!

Az jó, tápanyagban gazdag!

a bettáim meg a xiphoim nagyon szerteik!

2010. dec. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Sima kavics + vegyél ilyen növénytáptablettát vagy mit, nem emlékszek a nevére, a növény tövéhez kell ledugni a kavicsba és ilyen vitaminos vmi, a halaknak nem árt a növénynek jót tesz. A homokos verziót nem javasolnám, mert nagyon macerás takarítani és nekem 2-3 nap után tök zavaros lett az egész akvárium, kaviccsal évi 1 takarítással tök tiszta az egész.
2010. dec. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Ez igazából nem csak a növényeidtől, hanem a halaidtól is függ. A legjobb szerintem aprószemű kavics kvarchomokkal keverve, ebbe jól tud gyökerezni és nem fullad be. Nem rossz ötlet alá tőzeglapot venni, bár én nem szoktam rá költeni, anélkül is szépek lehetnek a növényeid.
2010. dec. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez szinte kizárólag attól függ, mennyire akarsz nagyon jó körülményelek a növényeidnek, mennyire határoztad el magad emellett, stb.

Vannak vérprofi kimondottan növényes akváriumok, ott megint mást használnak, határ a csillagos ég.

[link]

Itt nézz körül.

Ami leginkább kedvez: táptalaj, rá általános aljzat, rá (ha kell) dekor homok.

De ha kezdő vagy, óvatosan a táptalajjal, elég jól el kell zárni a víztől, különben algásít.

2010. dec. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Csabesz555 válasza:
100%
nekem akváriumi homok van benne és imádják a halaim és jó táp talaj
2010. dec. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Csabesz555 válasza:
100%
plussz könnyen takarítható
2010. dec. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gfero ***** válasza:
61%
a legjobb 1rész folyami homok 2rész apró kavics,, sóder,, .fontos hogy megfelelően szellőzőn .a víznek át kell járnia a talajt mert így nem tudnak mérgező anyagok felgyülemleni benne
2010. dec. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokan mondják, hogy az 1 mm alatti homok nem megfelelő a növényeknek. Én láttam már ilyen aljzat mellett burjánzó növényes akváriumot. Persze brutális fény, CO2 palack és tápok mellett. De mégsem haltak el a gyökerek. Használok hasonló homokot, a növények köszönik szépen, nőnek.

Ha nagyon jót akarsz a növényeknek, akkor a valamilyen táptalajt használsz. Nekem a JBL Manado + Aquabasis bejött, de legtöbb neves gyártónak van hasonló terméke. Néhányat itt megtalálsz: [link]

A lényeg, hogy ha táptalaj mellett döntesz, akkor kell rá vastagon záróréteg.

2010. dec. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!