Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A bohóchalnak mekkora akvárium...

Simon Bálint kérdése:

A bohóchalnak mekkora akvárium kel?

Figyelt kérdés
Egyéb tanácsot is szivesen elfogadok
2010. dec. 2. 13:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ajánlom neked a tengeri akváriumot, főleg ha kezdő vagy. Egyrészt nagyon drága, iszonyat nehéz fenntartani, egy hal kb. 10ezer Ft. Egy kis darab (kb 20x20 centis) korall (ami muszáj az akváriumba) az olyan 12-15ezer Ft. És kell belőle kb. 10x annyi. Akkor az már kapásból 150ezer, plusz a halak, találtam egy olyat, hogy legalább 80 literes akvárium kell neki, de az iszonyat kicsi. Én nem tenném 250-300 liternél kisebbe. Aztán ugye kell még neki tengeri rózsa meg különféle anemónák, mert természetes élőhelyükben is azokban élnek. Azok se olcsók. Nehéz eltalálni a sótartalmat, meg a só se olcsó (nem mindegy mivel sózod). És persze azt is meg kell említeni, hogy 1 halat nem szabad tartani, mivel ezek is csapathalak.
2010. dec. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

[link]


És ez csak az akvárium meg a technika, ami kell bele, ehhez még meg kell venned a korallokat, a sót, a halakat meg bele a vizet. Vízparaméter mérőket is venned kell, egy komolyabb szett már 30-40ezrek is lehet. Az áram nálunk a 300 literes akváriumra (amibe megy egy külső szűrő, egy fűtő, egy powerhead, a világítás meg egy légpumpa) kb. 5ezer Ft havonta, akkor ebbe még több lenne...vízcsere a tengeri akváriumban is elengedhetetlen, azt is elég macerás megoldani a só miatt.

2010. dec. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A bohóchal tengeri hal! Aki pedig tengeri akváriumot akar, annak nem a mérete az elsődleges probléma, hanem ez egész betelepítése és fenntartása. Több százezres cuccnál mit számít az üvegakvárium ára? Az lesz a legolcsóbb....
2010. dec. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ezt át kellene gondolni ezt a tengeri akváriumosdit. A tengeri akvárium gyönyörű tud lenni olyan helyen ahol rendezett, egészséges-széphalak, növények vannak benne. A tengeri akvárium költsége rettentő sok. A 300 literes üveg akvárium költsége a legeslegkevesebb. Venned kell halat, tengeri vizi növényt, talajt, stb... A vizet sózni kell stb... Nagyon sok vele a gond, nem ajánlom főleg ha kezdő vagy. Én 3-4éve akvarista vagyok van egy 100literes akváriumom ami édesvizi és benne csak 1fajta hal ami guppy(elevenszülő). Néha igy nekem 24évesen is sok ez az 1 édesvizi akvárium költsége stb... De egy tengeri?!!!, még szerintem a 15-20éve akvaristák se vállalnák.... De amúgy ugyanezeket a dolgokat megirták itt előttem is, nem ajánlja senki a tengeri dolgot.... Henrik =)
2010. dec. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Henrik, erről beszéltem, hogy ismétled a szavainkat. Szó szerint ugyanazokat írtad le, amit én, csak átfogalmaztad. Máskor olvass vissza a válaszokban, hogy már más ki mit írt.
2010. dec. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mint ahogy láttad leirtam "ugyanezeket mondták előttem, senki nem ajánlja a tengeri akváriumot" na most itt ebbe megvolt fogalmazva az is hogy ti ezt már elmontátok, és az is hogy senki nem ajánlja, főleg ha kezdő. H
2010. dec. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Előre bocsájtanám, h. nem igazán értek a tengeriekhez.

Néhány dolog, ami egyembe jutott:

A bohóc közkedveltsége ellenére nem tartható túl könnyen, mert szinbiózusban él, nem kezdőnek való.

Persze mindenki volt valamikor kezdő, szóval valahol el kell kezdeni.

Bohócot láttam már egész kicsi 200 l körüli akiban is, (tengerinél ez nagyon picinek számít, csak 2 db 3cm-es kis bohóc volt benne, ennyit bír el.

A méretén túl azonban az alakja is fontos, erre figyelj!

Nem klasszikus édesvizi geometriájú kell, hanem "kockásabb" alakú.

Erre azt hiszem, a gázcsere, és a fény miatt van szükség. Adott térfogathoz így nagyobb felület társul, nagyobb vízfelszín, több beeső fény érheti az akit.

A konkrét méretét pedig a leendő fénycsövek méretéhez kell igazítani.

2010. dec. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Jézus Mária mennyi baromságot hordtok itt össze!


Aki bevallottan nem ért hozzá az minek szól egyáltalán bele?!


Kérdező:

[link]


Olvass!

De egy dologban igaza van az előttem szólóknak (kb csak ebben...), hogy a tengeri akvárium tapasztalatot igényel és tetszik, nem tetszik NAGYON DRÁGA egy édesvizi akváriumhoz képest. Ezt el kell fogadni vagy bele sem kell vágni.

2010. dec. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

Mi volt a baromság??

Szerintem 1 ember kivételével mindenki jót írt! Akkor pedig ne azt mond, hogy baromságokat írtok, hanem valaki baromságot írt.


Vagy ha mindenki rosszat írt, akkor kérlek indokold is meg a helytelen részeket, hogy tudjuk mi nem stimmel!

2010. dec. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

Gyakorlatilag minden hozzászóló baromságot írt eddig, de részletesen:


1.,

"Egy kis darab (kb 20x20 centis) korall (ami muszáj az akváriumba) az olyan 12-15ezer Ft" Egyrészt nem ennyi, mert 5.000től kezdődik, másrészt egyáltalán NEM muszáj az akváriumba. A legtöbbe nem is lehet korallt tartani. A korallos akvárium speciális akvárium, mivel a legtöbb hal nem korallbiztos.

"Aztán ugye kell még neki tengeri rózsa meg különféle anemónák,"

A tengeri rózsa és az anemona szinonima, továbbá NEM KELL a bohóchalnak. Csak jó ha van.


2.,

"ehhez még meg kell venned a korallokat, a sót, a halakat meg bele a vizet."

Nem kell korallokat venni, sőt vizet sem, azt CSINÁLNI KELL! Nem kapsz a boltban 10 liter tengervizet, akármilyen szépen kéred. Csak sót meg osmose vizet!


3.,

A harmadik nem írt semmi marhaságot, hál isten csak egy mondatot írt.


4.,

"növények vannak benne" - Tengeri akváriumban nincs növény. Egyáltalán.

"tengeri vizi növényt" - detto....


Kis ugrás az offtopic miatt


7.,

"Előre bocsájtanám, h. nem igazán értek a tengeriekhez. " - gratulálok, hogy beledumálsz

"A bohóc közkedveltsége ellenére nem tartható túl könnyen, mert szinbiózusban él, nem kezdőnek való. " A bohóchal a legkönnyebben tartható tengeri hal. NEM él szimbiózisban az akvráiumban a rózsájával, mivel NINCS RÁ SZÜKSÉGE akváriumi körülmények között. Az estek ~ 50%-ban bele sem megy akváriumban a tengeri rózsában. A szimbiózis lényege, hogy a rózsa megvédi a halat. De mivel az akváriumban nincs mitől félni így nem igényli a hal.

"Bohócot láttam már egész kicsi 200 l körüli akiban is, (tengerinél ez nagyon picinek számít, csak 2 db 3cm-es kis bohóc volt benne, ennyit bír el)." - Ez vegytiszta baromság. 200L-ben 7-8 hal bőven elvan, nagyobbak is.

"A méretén túl azonban az alakja is fontos, erre figyelj! " semmi jelentősége az alaknak...


Hirtelen ennyi...

2010. dec. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!