Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért kell (jó), ha viszonylag...

Miért kell (jó), ha viszonylag nagyobb akvárium alatt polisztirol (hungarocell) lap van?

Figyelt kérdés
Sok helyen látom így. De miért jó? Ha nincs alatta csak maga az asztal az úgy nem jó? vagy mi ennek az oka?
2010. dec. 2. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Azért jó, mert kiegyenlíti a kisebb egyenetlenségeket. Például ha kicsit homorú a szekrény, vagy ha kettő van összetolva, akkor egy kis szintbeli eltérést áthidal. Enélkül szétpattanna az akvárium. Persze ha megfelelő az aljzat, nem kell használni.
2010. dec. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Minen akvárium alá kell polisztirol vagy polifoam, nem csak a nagyok alá.Azért kell mert kiegyenesítti a felületet és így az alsó üveg minden pontjára ugyanannyi súly jut, ->nem reped el az üveg.
2010. dec. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Doruss ***** válasza:
83%
Általában kicsit egyenetlenebb felületnél használják, mert ha van egy kis szintkülönbség vagy valami "bucka" vagy ilyesmi a bútoron, ahol az akvi van, könnyen elrepedhet. De ha jó a felület, nem kell, én sem használok.
2010. dec. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem minden akváriumhoz kell, én a 70-eshez nem használok, 130-ashoz már igen, mert az 2 összetolt szekrényen van. Arra figyelj, hogy ne legyen nagy a polc fesztávolsága, mert akkor nagy az alakváltozás (a közepe lehajlik) azt pedig az akvárium nem bírja. A szintkülönbséget és a pontszerű kitüremkedéseket sem.
2010. dec. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kicsi alá is kell. (saccra 700 forintból megmented az 54 literes akváriumodat, halaidat és az alattad lakókat.) A nedvességtől a bútorlap (fa) megvetemedik. Az akvárium szinte egy pontra fog támaszkodni. Az üveg éppen ezt nem szereti.

Azért írtam 54 literes, mert nem egy 40-50 literesről hallottam, hogy elpattan az alja.

2010. dec. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én padlószőnyeget raktam alá, hogy puhán feküdjön, mert az üveg az rideg, az könnyen törik egy kis feszülésnél, pláne ha sok víz nyomja felülről, de ha van alatta valami puha, akkor nem törik. Pvc padlót is rakhatsz alá. Tökmindegy.

Olyat is láttam, hogy valaki egy kartonlapot tett alá.

2010. dec. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mostmár tiszta :)
2010. dec. 2. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!