Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Ma voltunk egy díszhalboltban,s az eladó azt mondta,hogy néha sózza az édesvízi akváriumokat.S emellett,ha vásárolunk halakat,mielőtt betesszük a saját aksinkba,tegyünk a halas zacskóba egy kis sót,pár percre.Ezáltal állítólag strapabíróbbak lesznek a halaink.
2010. dec. 3. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Tudtommal rövidül a halak élettartama így mert kicsinálja a halakat a sósvíz. Ha édesvizi halakról van szó.


Nem szabad ráhallgatni. Én nem is vennék onnan komolyabb 1000ft-os értékű halakat.


Tudod megvesznek sokat mondjuk hörcsögből is és rajtuk marad. Onnentől fogva a saját mocskukban döglenek meg az állatok.

18/F

2010. dec. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Hát igen, pont azért mondja, hogy hamarabb meghaljanak így megint veszel...Szerintem ez borzasztó.

Ugyanígy volt, hogy vettünk Sziámi harcoshalat és nem szabad mellé rakni más halat, mert összeverekednek...és az eladó meg biztatott, hogy nyugottan vegyek mellé kisebb halakat...Szerintem ne hallgass az eladókra, bár biztos vannak sokan, akiknek nincsenek hátsó szándékait, de inkább vennék egy jó kis könyvet ami mindent leír.

2010. dec. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A halaknál nagyon sokat segít ha sózod a vizüket. Sokféle betegséget megelőzhetsz vele, vagy ha már felütötte a fejét a betegség, akkor gyógyíthatod vele (pl. darakór). Nem lesz tőle semmi bajuk, én 50 literre számolok 1 evőkanál jódmentes vákuumsót (afrikai sügérek), van amelyik többet is tolerál (pl. elevenszülők - sokan 10 literre raknak 1 kanállal, én inkább 20 literre tennék). Nyugodtan teheted, az első kettő hülyeséget beszél.
2010. dec. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Jajj, hát dehogy lesz bajuk. Én az elevenszülős akváriumból ki nem hagynám, 20 éve sózok. 10 literre egy csapott evőkanál az adag. Nem csak az immunrendszert erősíti, de pl. a mollyk kifejezetten igénylik, szeretik. Ha nem csak elevenszülőket tartsz, akkor inkább fél adag, ahogy írta az előttem válaszoló, de például aranyhalhoz egyáltalán nem sózok (illetve nem fogok, mert még nem érkeztek meg).
2010. dec. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
És igen, kimaradt, de a paraziták, a gombák, az algák és a csigák kevésbé tolerálják, kevésbé szaporodnak. (Persze nem öli meg őket, nálam is vannak csigák és garnélák, csak nem lepik el az akváriumot)
2010. dec. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem szükségszerű dolog a sózás, de a Murr által említett adag, teljesen biztonságos és antibakteriális hatású.Azzal sem akart becsapni a boltos, hogy halat ajánlott a betta mellé.A betták más halakra nem jelentenek veszélyt, sőt ilyedős félénknek mondható állatok.Ha egyedül tartod, nyugodtan tehetsz mellé akár még neonokat is.Több betta tartásához, már figyelembe kell venni néhány dolgot, ez viszont igaz.Megfelelő körülmények között, is társítható.
2010. dec. 4. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Salx Narval ***** válasza:
Elfelejtettem írni, hogy természetesen nem 20-30 literes akváriumba gondoltam a társítást, hanem 50-litertől.
2010. dec. 4. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy akvárium vize alapból tele van kórokozókkal. Mindegy, mit csinálunk vele, ez így van. (uv-val lehet sterilizálni, de többet árt, mint használ)

Kiirtani nem szabad őket, mert legyengül a halak immunrendszere, és bármilyen legapróbb fertőzés az egész állományt megöli. Ha egy hal jól van tartva, nem stresszel, akkor megfelelően működik az immunrendszere, és egy szintig védett a kórokozókkal szemben.

Viszont van úgy, hogy a baktériumok, vírusok, átlépik ezt a szintet. A megoldás nem az, hogy irtsuk ki őket, mert egyrészt nem lehet(több okból sem) másrészt ha valahogy megtesszük, mint említettem, rövid időn belül hullaház lesz az akiból.

Nem csak az akvarisztikában, más állattartásban is megfigyelhető, hogy a leghatékonybb módszer, ha nem megyünk fejjel a falnak, ill. a természet ellen. Ezeket a mikrobákat nem kiirtani kell, hanem kordában tartani!!!

Ezért meszelik ki pl. a haszonállatok ólját-istálóját, szórnak a baromfinak száraz homokot, fa hamut, hogy abban fürödjön...

Vagy hogy visszatérjünk az akvarisztikához, pl. 2 havolna felmelegítjük a hőmérsékletet 5-6 fokkal, majd lassan visszahűtjük, vagy sózzuk a vizet, ha nem tartunk olyan halakat, amik kifejezetten érzékenyek rá.

Tehát ha egy boltos ezt ajánlja, (tudva a tartott halak fajtáját, de kevés a kivétel) akkor becsüld, meg, mert ritka az az eladó, aki megoszt ilyeneket egy vevőve, vagy egyáltalán ezeknek a módszereknek a híve, nem egyből használhatatlan löttyöket akar rádsózni.

2010. dec. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocs: a vizet melegítjük fel, a hőmérsékletet csak megemelni lehet:)
2010. dec. 4. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Platypus ***** válasza:
Sok édesvízi hal valóban szereti a sózást, ezt már fent kifejtették. De más halakat meg könnyen ki lehet nyírni vele. Ha vásárolsz egy új halat, nézz utána, hogy az adott faj mit szól hozzá. A frissen vásárolt hal vizének sózása szerintem nem jó ötlet, hiszen a környezetváltozás amúgy is nagy stressz a halnak, amit a sózással csak tovább fokozol. Vannak olyan szerek, amik direkt arra valók, hogy a frissen vásárolt halat megúsztasd benne és lecsökkenti az esélyét hogy fertőzést hurcolj be, inkább használj ilyet.
2010. dec. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!