Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 100 literes akváriumba tartané...

100 literes akváriumba tartanék algaevő harcsát, neonhalat, guppit. Kell még melléjük valamilyen hal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Abszolút kezdő akvarista vagyok, még aksim sincs. Amit eddig tudok a halakról, azt itt olvastam, meg az ajánlott linkeknél, de tervezem szakirodalom vásárlását, mielőtt belevágnék. Azt ajánlottátok, hogy 100 liter körül kezdjek. Tudom az 1 centi 1 liter szabályt is, és nagyjából kisilabizáltam, hogy ez a 3 faj együtt tartható. A kérdés az lenne, hogy kell-e még valamilyen hal, illetve, hogy ezek milyen arányban legyenek jelen, hogy az aksi biológiai egyensúlya minél jobb legyen? Egyéb tanácsok is érdekelnek. :)
2010. dec. 6. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Algaevőből ( [link] tehetsz 1 párt, vagy több törpe szívóharcsát ( [link] Neonból mondjuk egy 20at tehetsz, guppiból én nem tennék 10-15nél többet, mert úgyis szaporodni fognak. Tehetsz takarítani még páncélosharcsákat, mondjuk 10et ( [link]

Tehetsz még 6-8 black molly-t ( [link] ők is aranyosak. Nézz körbe ezen az oldalon, hogy melyik halnak milyen igényei vannak. :)

2010. dec. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ők jól megférnek egymással. Én még tennék egy pár szifót is, hogy színesítsék a repertoárt. Ugyanolyan könnyen tarthatók, mint a guppik, de nagyobbak és emiatt látványosabbak. Főleg a hímek. Vagy néhány platti is illene a képbe, azok is nagyon szépek, színesek. A dánióknak is hasonló körülmények kellenek, velük is változatosabbá lehet tenni.

Zebra dánió:

[link]

Red/pink dánió:

[link]

Leopárd dánió:

[link]

Platti:

[link]

[link]

Szifó/Xipho:

[link]

[link]

[link]


A 3 fajtához, amit írtál nem feltétlen kell több faj, tarthatsz akár csak guppit vagy csak neont is, de nyugodtan tehetsz hozzá még más fajok, amik együtt megférnek. Amiket írtam én is tartottam kezdőként, nem volt velük probléma. A lényeg az, hogy 1 fajtából mindig több legyen, soha ne 1-1 darab. A neonoknál a legfontosabb, hogy legalább 5-10 darabot vegyél, mert azok csapathalak.

Szakirodalomnak a legjobb a Horn-Zsilinszky könyv, de a neten sok a hasznos oldal.

Én is csak kezdőnek mondom magam, 3,5 éve kezdtem halazni, úgyhogy majd jönnek a profik és megmondják a frankót. De sok sikert az akvaristáskodáshoz! :D

2010. dec. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Én a helyedben, főleg kezdőként, egy alultelepített akváriummal kezdenék. Minnél több a hal, annál könnyebben borul az egyensúly. Majd ha már belejöttél egy kicsit, a gyakorlatban is láttad az olvasottakat, akkor lehet színesíteni a palettát, kicsit erősebben telepíteni.

Így mondjuk 10-15 neon, egy anci pár és 5-10 guppi szerintem bőven elég. Esetleg a páncélos harcsákból 6-8 megfontolandó, megeszik a lehullott kajákat.

A többi ajánlott hal is jó választás lehet, guppik helyett egy dániócsapattal elkerülheted a túlszaporodást, nem lesz annyi baj velük, nem fialnak havonta. Az ajánlott pink dániókra viszont felhívnám a figyelmet, hogy mesterségesen, génmanipulációval "létre hozott" fajta, rengeteg az elhullás és a betegség az egyedei között. Tartása, tenyésztése nem etikus!

2010. dec. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Frontosa ***** válasza:
100%

A kevesebb, több.

1 pár algaevő, 15 neon, 8-10 guppi, páncélosharcsákból 6-7 db nem terheli túl a vizet, elég változatos is és egy ,,kezdő"-nek is megfelelő választás lehet. Örülök, hogy előtte tájékozódtál, ez a halválasztásodon is látszik.

Üdv,

2010. dec. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gfero ***** válasza:
100%
szép lenne egy neonos akvárium .fekete neon, vörös neon ,sima neon,lazacok
2010. dec. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!