Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért vannak fehér "szöszök"...

Miért vannak fehér "szöszök" az akvárium üvegén?

Figyelt kérdés
Lassan egy hete indítottuk be az akváriumot, szűrő megy folyamatosan, és használtunk tetra safestartot is, és egy napja kis fehér szösz-szerű képződmények jelentek meg az akvárium üvegén, meg a köveken. Mitől lehet ez? Hal nincs benne...
2010. dec. 7. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi vészes, talán valamit nem mostatok el eléggé. Például én növényt aljzattal együtt szoktam átültetni, abból is kavaródik fel üledék, a frissen telepített akváriumban pedig lerakódik. A halfogó hálóval kapargassátok le, ha könnyen lejön, akkor nincs probléma, a szűrő össze fogja szedni, majd néhány nap tisztítsátok ki. Ha viszont valamilyen élőlénynek látszik, például penésznek vagy élősködőnek, akkor írjátok meg.
2010. dec. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*néhány nap múlva,...
2010. dec. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
belenyúltam megnézni és igazából ilyen nyálkás réteg az egész, és így lengedez,ahogy a szűrő mozgatja a vizet... a másik akváriumban vannak a halak, de az is hamar benyálkásodott, kábé 2-3 nap alatt
2010. dec. 7. 18:37
 4/8 A kérdező kommentje:
ja, és nincsen élő növény. egyszer vettem, de kirohadt, egy pár hal is elpusztult utána szóval elment a kedvem a próbálkozástól :(
2010. dec. 7. 18:38
 5/8 gfero ***** válasza:
nem lehet hogy túl sók tetra safet raktál bele
2010. dec. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A doboz 60 literhez elengendő, nekem 50 literes az akváriumom..nem tettem bele az összeset. Egyébként akvárium szélére akasztható külső szűrőm van, folyamatosan megy maxon, lehet az a baj? részleges vízcsere segít?
2010. dec. 7. 20:37
 7/8 gfero ***** válasza:
30%vízcsere jó lenne ,lehet hogy valamiért túl sók szerves anyag halmozódott fel .le kéne mérni a víz paramétereit .ha nincs otthon teszted 300ft lemérik bármely akvarisztikai boltban
2010. dec. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ:) nagyon aggódom így nem merem belerakni a halakat, de akkor ezt megpróbálom...
2010. dec. 7. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!