Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta társasba? (Kérdésed túl...

Betta társasba? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Arra gondoltam,hogy beszerzek egyet.1algaevő 1 kubai kékrák 7guppi 2 molli 3 dánió 2 fekete neon 2 xipho mellé. Menne a dolog vagy problémák lennének? 60L-be menne
2010. dec. 7. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Már ott kezdődik a probléma, hogy mindenből 1-et meg 2-t tartasz. 60 literbe algaevőnek csak törpe szívóharcsát tehetsz, azokból meg mehet akár 8 db is, ancit még véletlenül sem, mert 1 párnak kell 90 liter minimum. 1-et meg nem szabad tartani. 7 guppi az oké, én tennék 10et is. Molly-nak kell 100-150 literes, 2 db-ot meg ne tarts, szóval az kilőve. 3 dánió is, úristen, abból is mehet 8-10 db, neonhal szigorúan csapathal, abból 10-12 mehet 60 literbe, 2 szifó is kevés, vegyél belőle 8-at. Így viszont már túl zsúfolt az akváriumod, jobb lenne ha kevesebb fajt tartanál. Bettát meg én nem tennék bele, esetleg egy db nőstényt, hímet nem, meg többet se.
2010. dec. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jah és a kubai kékrák az levadássza a halakat, én nem tenném bele a helyedben. Láttam már trópusi vegyes akváriumot, amibe volt 2 kubai kékrák meg sok hal, de az 280 literes akvárium volt dugig növényekkel. Nem is lehetett sokat látni a rákot, úgy elbújt. A gazdájuk elmondása szerint volt, hogy fél évig nem is látták, aztán már előjött sokkal nagyobban. 60 literesbe meg nem is lehet rakni, 80 liter kell 1 párnak.
2010. dec. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Valóban, teljes a káosz, egy bettát itt hamar szétkapnának, meg amúgy sem lesz hosszú életű ez a vegyesvágott. Ahogyan mondták, egyik halnak sem vetted figyelembe még a legalapvetőbb szükségleteit sem.

Ráadásul én kubai kék rákkal 130 literesben próbálkoztam, még a kifejlett vitorlást is elkapta sötétedéskor, mikor nyugovóra tértek az aljzat közelében.

Nem értem, hogy miért vágnak bele az emberek állattartásba, ha még ennyit is lusták utánaolvasni, és az eladókat sem, akik nem veszik a fáradtságot, hogy szóljanak, ez így nem lesz jó...

2010. dec. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
kubai kékrák mindenkit meg fog enni, kivéve a mollit és a dániót mer azok túl gyorsak neki, de jól fogja érezni magát, mer szeret halat enni ;)
2010. dec. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!