Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mattenfilter fordítva menyire...

Mattenfilter fordítva menyire lenne működő képes?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam,hogy milyen lenne ha fordított irányban áramolna rajta a víz.

Mivel alap állapotban igényel egy belső szűrőt különben elég sok cucc gyülemlik fel a vízben mivel a szívóhatása gyakorlatilag nulla.

Viszont ha megfordítom és egy belső szűrővel nyomatom a vizet a szivacs mögé akkor a belső szűrő jól összeszedi a piszkot és a szivacson keresztül is meglesz az áramlás csak épp az ellenkező irányban és még a víz is tisztább lesz sokkal mind biológiailag mind pedig mechanikailag.


2010. dec. 8. 15:13
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és mivel a nagy szivacs eloszlatja az áramlást így sokkal nagyobb áramlást kelthetek anélkül,hogy a halak egy sebes folyású patakban éreznék magukat.
2010. dec. 8. 15:17
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem is javasolták ezt, pont azért, hogy a belsejébe kerüljön a trutyi. Nem próbáltam ki, mert nekem tetszik a működése így ahogy van, de egy két dolgot vegyél figyelembe:

Egyrészt, ha így csinálod, akkor a szűrő nem tudja mozgatni a vízfelszínt, tehát az be fog hártyásodni, plusz a levegőztetés sem elegendő, így erről külön kell gondoskodnod. Ráadásul a beszívás nem fog elegendő áramlatot csinálni az akváriumban.

Másrészt elég nagy helypazarlás, ha nem csak a szivacs, de még a szűrő is foglalja a helyet, tehát egy vízpumpával jobban meg lehetne oldani. Túlságosan pedig nem szívhat erősen, mert a halakban is kárt tehet.

De ha ezt mind meg tudod oldani, akkor nagyon jó kis szűrő lesz.

2010. dec. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát a szivacs mellet egy szűrő mindenképp kell mivel elég sok szemét halmozódott fel a vízben.

Tehát szerintem a matten nem nyújt megfelelő tisztítást egy belső szűrő nélkül.

Egy légpumpám van meg egy porlasztó kövem is csak egy elosztót kéne vennem a csőre tehát a levegőztetés megoldható és az valamelyest mozgatná a vízfelszínt.


Eddig egy 650l/h vízpumpával hajtottam a mattent ma vettem egy 700L/h belsőszűrőt ehhez tartozik egy 50x50x5 centis TM30-as szivacs és ez mint egy 220 literes aksiban.

Eddig ahogy számolgattam a 650L/H vízpumpa éppen,hogy csak megütötte a minimumot egy akkora szivacson,de ha ettől nagyobb árámlást csinálok az a legtöbb halamnak állatkínzás,de ha megfordítom az áramlást akkor több víz áramlik majd átt a szivacson és így nő a biológiai szűrés hatékonysága is.

2010. dec. 8. 16:28
 4/9 anonim ***** válasza:

Hm. Mitől koszolódik ennyire a vized? Melyen halakat tartasz, mivel etetsz? Igaz, nekem csak 70 liter, de kb 200 liter/órára van állítva a szűrő és simán elviszi. (persze hetente mulmozok és cserélek vizet, de nem annyit mint előtte).

Egyébként a biológiai szűrőn egy lassú áramlás kialakítása a cél, szerintem a 600 L/óra elég, főleg egy kiegészítő szűrővel.

2010. dec. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én kéthetente cserélek vizet és a mulm is összegyűlik ennyi idő alatt.Ráadás befürödtem a lemezes táppal is mert ócskát vettem,de azt már a tyúkok elé vetettem,a mostani táp sem a legdrágább de erre azt mondta a kereskedő,hogy ez már jó míg a másikra amim volt pedig,hogy az a legrosszabb amit árulnak(egyébként az enyém volt a lemezes tápos kérdés nemrég).

Másrészről gondolkozom azon,hogy a vízpumpát kiveszem a akváriumból,és így csak a belső szűrő marad az elbírja a mattent a pumpával pedig beindítok egy másik akváriumot,

2010. dec. 8. 17:05
 6/9 anonim ***** válasza:

Aha, hát ahogy leírtam (vagyis ahogy te leírtad), működni fog, de ha normális kajával etetsz megfelelő mennyiségben, nem lesz olyan probléma a vízminőségeddel, hogy a szűrővel kelljen babrálni. Ha zavarosnak látod az már régen rossz.

Vízcsere meg jobb hetente kisebb mennyiségben, mint 2 hetente egy nagyobban, de ezt már tényleg lényegtelen itt tárgyalni.

2010. dec. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A víz egyébként teljesen tiszta volt és áttetsző csak a tápból hátramaradt porszem nagyságú szemetek rontották a látványt,mert nem tudták a halak megemészteni.

Tegnap megfordítottam a szűrést este mind a pumpa mind pedig a belső szűrő a szivacs mögé nyomja a vizet de idáig nem tapasztaltam jelét oxigén hiánynak,pedig nemrég mikor külön levegő pumpát használtam és azt lekapcsoltam éjszakára akkor reggel már láthatóak voltak a jelek most viszont minden normális.

Lehet az az oka,hogy a belső szűrőnek nem zár jól a teteje és így minimális vízmozgást kelt.

2010. dec. 9. 09:29
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Én tanácsoltam Murrnak, hogy fordítva szűressen.De amint írja is jól működik nála.Nekem a te verziód a színpatikusabb, biztos, hogy jó lesz így is. Én minden esetre így csinálnám, de próbáld ki mindkét formában, járasd egy-egy hónapig és meglátod, hogy jobb nálad.Egy kicsit növényesíthetnél, nem túl szerencsés dolog, csak a szűrőre bízni az oxigénellátást.Egy akváriumnak szűrés nélkül is működőképesnek kell, hogy legyen.Én is a heti vízcserét javasolnám, valamint a szűrő kikapcsolását etetéskor.
2010. dec. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Most,hogy megfordítottam az áramlás irányát egyenlőre minden jónak tűnik.

Mivel akárhogy is próbáltam eloszlatni a 650L/h szivattyú teljesítményt nagyon keverte a a vizet mindenhogy.

Most viszont leült a mulm as fenékre és dupla teljesítménnyel üzemel a matten is és így szerintem még jobb is mert jóval a 30 cm/perces felső határ alatt vagyok tehát a bacik még vígan megtudnak tapadni és így sokkal jöbb a tápanyag ellátottságuk.

Vizinövényem nincs sok fajta de az akvárium kb egyharmadát jávai moha borítja és ezt az arányt növelni szeretném mivel a mattent is beakarom futtatni ezenfelül van egy gömbmohám de a világításom nem túl erős csupán 0,2 watt/ liter de a jávai moha azért fejlődik így is valamelyest.

2010. dec. 9. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!