Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tudom kiírtani a vizibolh...

Hogy tudom kiírtani a vizibolhát az akváriumból?

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Megeszik a halak :) Ha valóban arról van szó.
2010. dec. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tényleg megeszik. Mi még vettünk is nekik egy időben, mert imádják :)

Kb fél óra múlva ki is lettek írtva.

2010. dec. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Platypus ***** válasza:
Bekapcsolod a szűrőt. A leggyengébb szűrő is összeszedi őket pár óra alatt. Ha nem működik, akkor nem bolhád van, hanem kandicsod vagy kagylósrákod.
2010. dec. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak a víz tetején ugrálnak ,ahogy nagyítóval nézem világosbarna színük van.Neonjaim nem esznek a víz tetejéről :(
2010. dec. 8. 20:00
 5/8 A kérdező kommentje:
a szűrő folyamatosan megy .
2010. dec. 8. 20:05
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Nem zavarnak ők senkit, tisztítják a vizet, eleségül szolgálnak a halaknak.Hasznosak minden tekintetben.Hacsak nem fertőzött helyről kerültek az akváriumba.Én gyakran etetek velük és szeretném, ha szaporodnának, de az én falánk halaim mindet megeszik.Így csak nyáron tudom őket szaporítani az udvaron.
2010. dec. 9. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Ja bocs,te nem szaporítani akarod.:D A Girokill és a formalin megöli, de szerintem magától is megoldódik a probléma.Biztos vagy benne, hogy vízibolha? Erről azért meg kellene győződni.
2010. dec. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Ha egy öblösebb edényt a vízbe teszel, úgy, hogy 2cm -rel a víz színe alatt van a pereme(pl egy zsinóron belógatod és így rögzíted) Majd sötétedés után egy kis izzóval megvilágítod a a vizet az edény felett ( pl led,zseblámpa, stb )A sötétből minden ázalékállat és rákocska a fényre fog úszni és így egy mozdulattal rengeteget kiemelhetsz belőlük, 1-2 ismétlés és kipecáztad mind.
2010. dec. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!