Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megfelel az aranyhalamnak?

Megfelel az aranyhalamnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Előszőr azt szeretném kérdezni, hogy az aranyhal (a duci féle) megvan 16-18 fokon?

Fagyasztott mixnek jó neki(k) borsó,krumpli,répa,uborka,brokkoli,spenótlevél párolva/kifőzve és még talán belekeverni tubifixet?

És hogy mekkorára fagyasszam le a kajájukat ? (pl. 2x2 cm eresre)

Válaszokat előre is köszi !


2010. dec. 9. 17:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
30%
Jobb lenne a kb. 20 fok de nem lesz bajuk. Mekkora helyen vannak? Az aranyhalnak legalább 100 literes akvárium kell.
2010. dec. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Szia köszi a választ háát úgy kb 125-135 literen vannak
2010. dec. 9. 17:43
 3/23 anonim ***** válasza:

Akkor jó :) Bocsi, hogy megkérdeztem, csak sokan azt hiszik kis gömbakváriumban elvannak, közbe meg nagyon nem :(

Amúgy szerintem a fagyasztott jó, mondjuk mi venni szoktuk készen a sügéreknek, 4 félét, meg kapnak még 4 féle tápot is mellé. Szóval elég változatosan esznek. :) Néha szerintem adhatsz nekik jó minőségű granulátumot, lemezest is. Van kimondottan aranyhalaknak való (de ne Panzit meg ilyeneket vegyél...azok semmit nem érnek, legjobbak a JBL és a Tetra tápok. Meg van egy külföldi (szlovák) táp is, az a neve, hogy SAK, ennek is jó a tápértéke, mi ezzel etettünk eddig, most tetrát veszünk, mert olcsó kilóáron tudunk valakitől. :)

2010. dec. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Semmi gond nem vagyok én sem a gömbaksik híve szerintem állatkínzás :S lemezest majd fogok nekik venni és még szárított szúnyoglárvát meg még amit utoljára írtál :D Köszi még egyszer!!!
2010. dec. 9. 17:55
 5/23 anonim ***** válasza:
Szívesen! Ha tudsz akkor vegyél élő eleséget is (pl. artémia, vízibolha) ezeket nagyon szeretik a halak, és te magad is tudod otthon tenyészteni (lehet kapni sórák petét jobb helyeken). Szinte ingyen megvan a kajád egy idő után.
2010. dec. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Salx Narval ***** válasza:
Én élő gilisztát és csontit is adtam néha nekik.Viszont hetente tarts egy-egy koplaló napot, mert hajlamosak a hízásra.Bármivel etethetsz, de nyers kaja és jó minőségű aranyhaltáp feltétlenül legyen a listán.A növényeket nyersen, forrázva és félig főve is adhatod.
2010. dec. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek nagyon sokat megtudtam tőletek köszi :D!
2010. dec. 9. 18:42
 8/23 Platypus ***** válasza:

A karcsúbb aranyhalak simán áttelelnek a jég alatt, szerintem a ducibb is teljesen jól elvan 16 fokon csak szép fokozatosan hűljön le a vize.


A kajádból kihagynám a krumplit, az szinte csak keményítő, kalória van benne de más haszna nincs. A tubifex jó ötlet.

2010. dec. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Kukorica mehet bele?
2010. dec. 9. 20:01
 10/23 anonim ***** válasza:
Csak a "sima" (kárász alakú) aranyhal bírja a hideg vizet. Az osztott farkú / gülü szemű, ilyen olyan tenyésztett aranyhalak NEM BÍRJÁK a hideg vizet. 20+ kell nekik különben hamar elhullanak.
2010. dec. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!