Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha megnézem mikroszkóppal az...

Ha megnézem mikroszkóppal az akvárium vizét kéne valamit látnom?

Figyelt kérdés
a suliban biosz-kémia tagozatra járok és mindig mikroszkopizálunk. és most gondoltam hogy beviszek egy kis akváriumvizet hogy hátha látunk papucsállatkát esetleg valami vizibolha fajt. Szerintetek?
2010. dec. 9. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Valamit biztos fogsz látni.
2010. dec. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
vizet, fogsz látni... meg esetleg algát...
2010. dec. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha jó a vízminőséged akkor nem hiszem, hogy sok mindent látnátok :) Bár a hasznosbaktériumok bizonyos nagyítási százalék után biztos látszanak már.
2010. dec. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]



Viszont ha mikroszkópot használtál már akkor tudod hogy a nagyon világos állatkákat csak kontraszszűrővel lehet látni. Az én mikroszpókomban van beépített szűrőkészlet. Mit szólsz a Bresseremhez?

2010. dec. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Platypus ***** válasza:
Rendszeresen nézegettem egy időben mikroszkóppal az akváriumaim vizét. Ha csak úgy a közepéből veszel vizet, akkor nincs nagy esély, hogy bármilyen élőlényt is látsz benne. Ha az algából vagy az aljzati trutyiból szippantasz ki pár cseppnyi mintát, abban már jobbak az esélyeid. Aztán lehet a berendezési tárgyakról vagy a növényekről is kapargatni. A legizgalmasabb, amit találtam, az a kerekesféreg volt, bár abban az akváriumban pocsolyákból vett vízmintát "nevelgettem". Volt még vízibolha, kandicsrák, kagylósrák, különböző zöldmoszatok, kékbaktériumok és kovamoszat is a zsákmányom. Ha garantáltan valami izgalmasat akarsz nézegetni, akkor vegyél a halasnál élő vízibolhát, abban aztán minden van.
2010. dec. 10. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!