Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hemianthus igényei, gondozása?

Hemianthus igényei, gondozása?

Figyelt kérdés
Nem rég vettem 1-1 adag Hemianthust, állítólag az egyik nagyobbra nő (kb. 15-20cm), a másik kisebbre (kb. 5cm). Azt olvastam az egyik oldalon, hogy meg tud élni a szárazon is. Szóval arra gondoltam, hogy a kisebbre növőt, amíg meg nem erősödik(a páncélos harik állandóan kitúrják az aljzatból), kiültetem egy cserépbe. Valakinek van erről tapasztalata?
2010. dec. 13. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:

E növény ovális levelei szórt állásúak. Mikor elterjed, zöld szőnyeget alkot elöl, az akvárium alján. Világos színe élesen elüt a dekoráció többi elemétől. Ha nem akarjuk, hogy túl nagy növény legyen belőle, gyakran meg kell nyesegetni. A visszavagdalás egyébként is erősíti. A Hemianthus micranthemoides -vagyis vízen kívül is növekedni tud -, de könnyen megszokja az akváriumi környezetet. Erős fényt és tápdús talajt kíván. Ha van ilyen növényünk, kerüljük a trypaflavine-tartalmú készítményeket. Dugványozással szaporítható, erre a célra kb. 10 cm-es ágat válasszunk.


forrás: diszhal.info

2010. dec. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pont innen vettem az ötletet! :D
2010. dec. 13. 19:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem csak vízben él, nem azt jelenti, hogy egy cserépben is elvan. Bár ezt a növényt nem ismerem, de a legtöbb akváriumon kívül nevelt növény gyökere víz alatt van erős tápszerezéssel. A növény teste pedig párásított környezetben, erős világítás alatt (ennek a növénynek hatalmas a fényigénye). Így érik el a gyors növekedést (és azt, hogy a növény az akváriumban nem sokáig bírja, mert nem kapja meg ezeket az extra feltételeket). Persze ez nem mindre jellemző, csak azt akarom mondani, hogy szerintem egy cserépben az ablakban nem feltétlenül él meg.
2010. dec. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:
Készíts neki floráriumot. Gömbakvárium, befőttesüveg vagy kis akvárium aljára rakj pár centi talajt, ültesd bele, fedd le üveglappal és világítsd mintha stadion lenne. Tartsd nedvesen a talajt és tápozd gyakran, vagy locsold akváriumvízzel.
2010. dec. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A Hemiantust felejtsd el, ki fog dögleni, max 2 hónap.

Én nyomtam neki élesztős CO2-t colás üvegből, meg dobáltam CO2 tablettát, meg földbe ültettem, és bazi sok világítás iv olt fölötte, megvolt az 50 literhez 50watt fényem, 6500Kelvines, és volt egy rózsaszínes neon is rajta. Aztán mégis meghalt.


Ha ilyen fűszerű valamit akarsz, akkor lilaoepsis vizifüvet vegyél, az nálam CO2 nélkül kevés fény mellett, föld és táp nélkül is tök jól megvan. Nagyon lassan nő és gyarapodik és nem sárgul el.


Meg jávai mohával is lehet szórakozni, csak az nem olyan szép, viszont az aztán tényleg igénytelen.

2010. dec. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!