Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi ormányos márna! Tart...

Sziámi ormányos márna! Tart valaki ilyen halat?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy eszi az algákat, na de mi van a növényekkel? Azt írják, hogy ha van elegendő növényi táplálék akkor békén hagyja a növényeket, na de én ezt nem értem, számára az én kultúrnövénykém is ugyanolyan növényi táplálék..vagy rosszul gondolom? Aki tart/ott ilyet kérem írja meg a tapasztalatait, köszi
2010. dec. 14. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Bár ezt még nem tartottam, de hasonló affinitású halakat már igen. Bizony, ha nem kapják meg a megfelelő zöldségmennyiséget, akkor ráfanyalodnak az akváriumi növényekre is. És ez itt a lényeg, hogy nem igazán szeretik azt. Ha teletömhetik a hasukat kicsit megforrázott uborkával, cukkinivel, borsóval, salátával, tökkel, akkor nem fogják bántani a növényeidet.
2010. dec. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Frontosa ***** válasza:
100%

A ,,kiadósabb" algákat szereti pl. fonal-, ecsetalga stb (úgy eszi mint mi a spagettit) =), de pl. a vékony barna algával nem tud mit kezdeni. Nekem nem tünt fel, hogy bántja a növényeket, de nem tartom kizárhatónak, hogy puha levelűeket megcsócsálja, nálam szinte csak és kizárólag a dekorációt, hátteret szopogatja. Inkább sügerek mellé ajánlanám, az Anubiasokban és más keménylevelű növényekben nem tud kárt tenni.

Üdv,

2010. dec. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem sügéres az akváriumom, inkább eleven szülőket tartok, remélem azért ez nem gond. Ecsetalgás az átokhínárom, az se lenne nagy baj, ha levelestől csámcsogná. Viszont erről a forrázott zöldségekről érdekelne egy s más, pl. hogyan is néz ki ez a valóságban és mégis mennyit? Egy-két borsószem? Vagy egy marékkal?
2010. dec. 14. 17:39
 4/9 gfero ***** válasza:
lehet venni fagyasztott vegyes zöldséget a halaknak az állatkereskedésben kb 300ft.30db van egy tálcában
2010. dec. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Anciknak szoktam főleg uborkát adni, abból egy szeletet fejenként, a többi zöldségből is kb ekkora adagot. Borsóból néhány szemet. Éjszaka teszem be, reggel pedig kiveszem a maradékot.
2010. dec. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja, persze egyszerre csak egyvalamit, nem vegyestálat :D

Változatosan, mikor mi van kéznél.

2010. dec. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A leforrázott mit is takar pontosan? Nem forralt, csak forró vízben fertőtlenített?
2010. dec. 14. 19:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem a fertőtlenítés, hanem a puhítás a lényeg, hogy könnyebben fogyasztható legyen a halaknak. Uborkát például két szeletet szoktam egy bögrébe tenni, engedek rá egy kevés vizet, hogy ellepje és 2 percre be a mikróba. Ennyi idő alatt felforr a víz (1000 Watt), kiveszem, hagyom még benne egy kicsit, aztán hideg vízzel lehűtöm és bedobom. A forrázás miatt egyből elmerül az ancik pedig rávetik magukat. Ahogy mondtam, este be, reggel ki. Salátával és borsóval ugyan ez, spenót is jó és a cukkini. Tököt ritkán szoktam, mert az nagyon szennyezi a vizet. Az elevenszülők is szívesen csipkedik ezeket, plusz nálam garnélák és csigák is vannak, tehát minimális marad reggelre.
2010. dec. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azt hiszem most már mindent tudok :)
2010. dec. 14. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!