Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnélás akváriumban milyen...

Garnélás akváriumban milyen szűrőtök van/milyet javasoltok? (típus, márka)

Figyelt kérdés
2010. dec. 17. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálam egy sima noname (Pacific) szűrő fejéből készített matten szűrő van.

[link]

Ezek nagyon jók garnélás akváriumok szűrésére.

Ha nem akarsz eszkábálni, akkor vehetsz egy légpumpára köthető szivacsszűrőt, minnél nagyobbat. Innen gyakorlatilag mind megfelel:

[link]

De ez az akvárium méretétől is függ, 20-30 literre elég az utóbbi, nagyobba már inkább a mattent javaslom.

2010. dec. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Platypus ***** válasza:
Aquael fan mini-t használok, a külső burkolata nélkül. Ez egy viszonylag olcsó megoldás.
2010. dec. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nálam a legkisebb eneim szűrő van 50literbe,

a 70literesbe ott valami noname gagyi szűrő

a harmadik 30 literesbe ott is valami gagyi van


szerintm tökmindegy milyen szűrőt raksz bele.

Eleinte én is féltem hogy beszívja őket, de nem szívja, szaporodnak mint a fene

2010. dec. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok


hja egyébként nekem volt pár hónapig olyan is, hogy szűrő nélkül tartottam, és akkor is szaporodtak...hát vízcsere.

De ezek a Red Cherryk, az mindig szaporodik, akármit csinálsz. Még az is mindegy nekik hány fok van, mert az egyikban nekem van 22-24 fok, attól függ a lakásban hogy fűtök, aztán a másikba meg ott a lámpa nagyon melegíti a vizet, ott van 26-27 fok is sokszor még így télen is.



Most vettem tigris garnélát, megpróbálom ezt is szaporítani, mert hát ezt kicsit nehezebb, de állítólag nem sokkal.


Ha viszont christal redet akarsz, akkor azt fele desztillált vízbe rakjad, vagy nemtom, mert az nagyon kényes, nálam az megdeglett, bár csak 1db-ot vettem próbából :)

2010. dec. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Elsőre csakis redet fogok próbálni, esetleg még amanot (30l-ben elférnek).

2010. dec. 19. 11:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Én 6db Red Cherry-vel kezdtem a nyáron, 2 hónap mulva lett 30db, aztán eltelt fél év, és mostmár van kb 200 db.

Majd el kell adni őket :)

2010. dec. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a Redeket, néhány Galaxy razbórával és Brigittae microrasbórákkal, endler guppikkal és parázs lazaccal együtt tartom. Ezek mind kistestűek, és nem kajálják meg a red gyerekeket.


Nagyobb testű hallal nem tartanám mert akkor nem szaporodna.

2010. dec. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi az új válaszokat is!

Gondolkodtam hogy tegyek-e melléjük halat, majd meglátom még, köszi a gyakorlati tanácsot a társítással kapcsolatban!

2010. dec. 20. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!