Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tavasszal vásárolt algaevőink...

Tavasszal vásárolt algaevőink (anci) szaporodtak. Az első szaporulatot még el se tudtam távolítani, máris itt a következő! Ha megváltoztatom a berendezést abbamarad az ikrázás? Most két híd közötti 2 cm-es rést használnak "szülő- és nevelőszobának".

Figyelt kérdés
2010. dec. 17. 22:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy abbahagynák.Megtalálják így is úgy is a nekik szimpatikus helyet ahol szaporodhatnak..Esetleg ritkábban fognak, de mivel a nőstényeknek az ikrázás után két héttel már megint vannak ikráik ezért szerintem nem tudod megakadályozni az újabb kicsik születését.
2010. dec. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az enyémek bezzeg nem akarnak... :(
2010. dec. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És az ilyen gyakori ikrázás miatt nem lesz baja a nősténynek? Nem fog túl gyorsan elpusztulni? Volt már néhányszor guppim, és azoknál mindig ez lett az eredmény...
2010. dec. 17. 22:47
 4/16 A kérdező kommentje:
Neked is köszi! Ha közel laksz, tudok adni néhányat. :)
2010. dec. 17. 22:49
 5/16 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint a nőstények fiatal korukban ikráznak olyan sokat, idősebb korukra már csak ritkán.(kb. kéthavonta)De ha olyan gyakran szaporodnak nálad akkor biztosan jól érzik magukat.
2010. dec. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi nem a kérdésre válaszoltam.Nem lesz semmi baja.
2010. dec. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ha most kezdett el ikrázni, akkor mikor érkezik el az az idő, amikor idősebbnek számít?
2010. dec. 17. 22:59
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha most kezdett el akkor 2-3 év még.A harcsáimnál most kezd szépen lassan abbamaradni az ikrázás.6-7 évesek.Már egyre ritkábban ikráznak.Pont ezen a héten ikráztak de előtte már vagy 3 hónapja nem.Ha jól tartod őket akkor sokáig lesznek még kisharcsáid. :)
2010. dec. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat. Nem is tudom, mit csináljak. A kérdés kiírása óta folyamatosan olvasgatok erről a halról, és valahol azt írták, 50-100 literenként kell eggyel számolni. Hát az én akváriumom csak 54 literes. Viszont a két szülő eddig is jól elvolt. És a kicsiket úgy sajnálnám. :)


Azt is olvastam, hogy 4-6 hetes korukban van a legnagyobb arányú elhullás. Tudsz erről valamit? Ez az utolsó kapcsolódó kérdésem, nem nyaggatlak tovább. :)

2010. dec. 17. 23:10
 10/16 Platypus ***** válasza:
100%
A gyakori ikrázástól nem a nőstényt, hanem a hímet kell félteni. Az ívás után a fiú vigyáz az ikrákra, legyezgeti őket friss vízzel és nem is nagyon eszik amíg el nem úsznak. Ha elúszik a második adag, én külön tenném a valamelyiket, mert a hímed annyira legyengülhet hogy a legkisebb betegség is elviszi.
2010. dec. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!