Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lenne ha így oldanám meg a...

Mi lenne ha így oldanám meg a Co2-t?

Figyelt kérdés
A nagyobbik akváriumomnál nagynyomású co rendszer van, de szeretnék egy minimál technikájú nano növényest!cukros vizes, élesztős co rendszerrel DE csak egy palackot használnék, egy csővel(légmentesen lezárnám a palack szájánál) porlasztó nélkül! tehát csak simán a palackból egy csövet vezetni az aksiba! Működhet? És ha nem miért?
2010. dec. 18. 13:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem lenne a legjobb, de nem is tudom, hogy miért sajnálsz még egy műanyagflakont. Azért van szükség rá, mert a csövön "átfut" az anyag, az élesztős trutyi, az pedig nem tesz túl jót az akváriumodnak. Tehát a második flakon szűrő és ülepítő funkciót lát el. Szükség van szabályozó szelepre is, mert nem egyenletes a co2 termelés, könnyű túladagolni (főleg éjszaka). Egy porlasztó a végére pedig szintén egy 100 forintos összeg, mint az összes többi. Azért, hogy egyenletesebb és kisebb bubikat eregessen. Egyébként ha van egy normális co2 rendszered, miért nem ágaztatod el?
2010. dec. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Salx Narval ***** válasza:
Én is pont ezt akartam javasolni.:D Ágaztasd kétfelé.Ne vacakolj az élesztős CO2-al, ha ott a palack.
2010. dec. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A palack a nappaliban van, a nano a tetőtérben lenne :)a második palack pedig nem fér el az akvárium mellett, esetleg ülepítésnek nem lenne elég egy 0,5l-es?Az még valahogy talán elférne! A válaszokat köszönöm!
2010. dec. 18. 13:26
 4/15 anonim ***** válasza:
A fél literes egyrészt túl kicsi, másrészt csak a visszaváltható palackok jók, mert azok vastag anyagúak. A nem visszaválthatóak nem bírják a nyomást, megadják magukat. Hidd el, nem kellemes élesztőt vakarni a plafontól.
2010. dec. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! akkor megpróbálok mást megoldást találni! esetleg 0,5l-es nagynyomású :) de akkor meg b*szhatom a minimál tech-et :)
2010. dec. 18. 13:54
 6/15 anonim ***** válasza:

Én csináltam kólásüvegbe, de abba a mégnagyobb fajtába, az lehet, h 2,5 literes, nemtom, az aminek a teteje ilyen gömbölyű. Azt félig raktam vízzel, és annyi cukrot feloldottam benne, amennyit tudtam, és egy fél kocka élesztőt beleraktam, jól összeráztam, s az kb 1 óra mulva már elkezdett erjedni.


Az flakon tetejét kifúrtam, és FBS-el bele egy vékony csövet aztán hát nekem ez lent volt a földön, az akvárium az meg fönt. És egy porlasztót raktam a cső végére.


Én nem raktam plusz másik flakont mellé, hát működött úgy is, csak az olyan hogy félni kell, mert ha nagyon felhabzik, akkor a csövön átmehet a trutymó bele a vízbe és akkor hát ilyen fehér dzsuva lesz a vízed tetején.


Mondjuk de ha nem raksz bele sok vizet, akkor végülis nem habzik fel egész a tetejéig, szóval én azért raktam csak félig.


De persze jobb ha van mellette másik flakon, mert az a biztos.


Nekem így ment 1-2 hétig, aztán ki kellett cserélni benne a cuccost. Egyébként elég büdös, borospince szag lesz a lakásba tőle.

2010. dec. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én is csináltam,hasonlót.

Bár én sima petpalackot használtam nem visszaválthatóst.

Ha szétmenne az tényleg nagy gebasz lenne de szerintem bírja idáig legalábbis úgy tűnik.

A másik üveg célja az ülepítésen kívül a gáztárolás is emiatt is jobb minél nagyobb.

Szelepnek jó az egyszerű levegő slagot összeszorító fajta is filléres dolog.

Beoldásra meg használj cigifiltert nekem nem volt otthon ezért fültörlő pálcikával próbáltam és működött iszonyat apró bubikat csinált csak nem volt épp a leghalkabb ezért éjszaka elviselhetetlen volt ezért éjjelre elzártam a szelepet.

2010. dec. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Próbaképp összeraktam egy 2db 2L-es visszaváltható palackból készült változatot, egyenlőre semmi (kb 2órája kevertem össze a löttyöt) szal beletettem egy 30l-es vödörbe a cső végét és várom a bubikat :), majd talán megindul!
2010. dec. 18. 17:32
 9/15 A kérdező kommentje:
mondjuk ezt a fültörlő pálcikás dolgot nem nagyon értem!
2010. dec. 18. 17:34
 10/15 anonim ***** válasza:

Pedig egyszerű.

Félbevágtam és belegyömöszöltem,a levegőcső végébe.

A lényeg,hogy porlasztani kell a co2-t mert különben semmit sem ér.

Vagy veszel diffúzort vagy reaktort mindkettő elkészíthető otthon valamilyen módon.

Mert ha csak egy szál csövön vezeted be a gázt akkor ugye semmit sem érsz el vele mert soha az életben nem fog beoldódni a vízbe.

Ezt csak azért irtam mert azt írtad,hogy porlasztó nélkül szeretnéd,de ha csak egy csövet simán bevezetsz az akiba buborékolni annak nincs értelme.

Meg ugyebár a sima porlasztó kő sem jó a co2-höz csak az amelyik direkt co2-höz készült erre egy alternatíva a cigaretta filter,de lehet,hogy más vatta szerű anyag is jól porlaszt.

2010. dec. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!