Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létezik, hogy a xifom guppival...

Létezik, hogy a xifom guppival párzott és megfogant?

Figyelt kérdés

A xifom éppen szül most 51 kishalnál tartok, de ebből összesen 3 narancssárga, a többi pont olyan mint a guppiivadék, csak a hasuk nagyobb...

a nőstény xifo sokáig egyedül volt, de a hasa megnőtt, majd mikor társat kapott akkor továbbnőtt a hasa...és most szült 3 világítónarancsszínű kishalat és 48 szürke guppiszerűt...ilyen van?


2010. dec. 18. 16:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ez érdekes mert nállam is volt ilyen de nem tudtam hogy keveredtek.erre én is kivi vagyok
2010. dec. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én láttam is hogy a világoskék guppi hímem "berakta" neki...
2010. dec. 18. 16:22
 3/11 anonim ***** válasza:

első voltam,hát nem tudom te mit láttál vagy mit rakott be,de én is szoktam nézegetni a haléaim tevékenységeit és általában azt látom hogy a hím hal a nöstény hasa alját "puszilgatja"

semmi mást nem látok

21/N

2010. dec. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
a guppinak van egy módosult hasúszója, most nem jut eszembe a neve...az a guppik párzószerve amit a nőstények kloákájába szokta bedogni...nem szájjal termékenyítik meg egymást hanem azzal
2010. dec. 18. 16:36
 5/11 anonim ***** válasza:
"a guppinak van egy módosult hasúszója, most nem jut eszembe a neve..." : gonopódium
2010. dec. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem, egy guppi nem tud teherbeejteni egy xipho nőstényt. Mivel két különböző fajról van szó.

Viszont az elevenszülők minden párzás után elraktározzák a hímivarsejteket, így hím nélkül is folyamatosan szaporodni képesek.

2010. dec. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igne tudom, ezzel csaka z a probléma, hogy ezt a xifot kölyökként kaptam egy barátomtól, ahol szintén nem volt párja...
2010. dec. 18. 20:12
 8/11 anonim ***** válasza:
"majd mikor társat kapott", mikor kapott társat? A vemhesség kb. 1 hónap.
2010. dec. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Már nagy volt a hasa...de a társ kapása után 5-6 héttel szült...ez is furcsa volt nekem...
2010. dec. 18. 20:29
 10/11 anonim ***** válasza:
vagy guppy szifo keverék lesz belőle vagy nem tudom talán barátodnak volt hala az teherbeejtette
2010. dec. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!