Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lesz abból ha leopárd és...

Mi lesz abból ha leopárd és zebra dániót keresztezek? Lehet belőle tiszta leopárd dánió?

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:
asszem megnézem gugliba hogy mi az... xD
2010. dec. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy szép pettyezettségű zebrát kapsz, úgyhogy szerintem nem érdemes keverni őket. De amúgy szaporod(hat)nak egymással.
2010. dec. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Platypus ***** válasza:

Igen, lehet, mindenképpen tiszta leopárd dániód lesz ha lesz, de előfordulhat, hogy csak zebrák születnek. A leopárd mutációt egyetlen gén okozza, több alléllel. Itt láthatod, ezek az allélek hogyan kombinálhatóak:


[link]


1 allél felelős a zebra mintázatért, 3 pedig különböző leopárd mintát okoz. A 3 leopárdból 1 recesszív a vadhoz képest, 2 domináns.

2010. dec. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat, igaz az utolsóból nem sokat értettem de a lényeg hogy szaporodnak egymással és meg is próbálkozhatok vele hátha sok kis leopárd lesz belőlük, csak remélem nem valami torzszülött színtelen fakó csúnyaságok lesznek mert az nem illene az akváriumba:)
2010. dec. 20. 17:43
 5/10 Platypus ***** válasza:
Megpróbálom egyszerűbben. Egy ilyen vegyes párostól vagy leopárd, vagy zebra születik. Félig ilyen, félig olyan köztes alak nincs. Az a szerencséden múlik, hogy milyen arányban fognak zebrák és leopárdok születni. Ha peched van, akkor mind zebra lesz. De az is lehet, hogy fele zebra, fele leopárd, vagy mind leopárd. Ezt az alapján lehet eldönteni, a szülők milyen allélokat hordoznak, amit a fent linkelt képek alapján tudsz meghatározni. A leopárd utódok pontos mintázatát is előre meg lehet mondani ha ismered a szülők genetikáját. Nem lesznek csúnyábbak a vegyes párosból származó utódok.
2010. dec. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
keveréket még én sem láttam, úgyhogy igaz lehet amit mondanak előttem :)
2010. dec. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Fajon belül (egyik alfaj a másik alfajjal) mindenképpen. De ha a kétféle halacskának rendszertanilag csak a nemzetsége azonos, szerintem még lehet. De ez esetben az utódok nemzőképtelenek maradnak. De ha csak a család azonos, a nemzetség, pláne, a faj nem azonos, már nem lehetséges a keresztezés.
2010. dec. 25. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

B+ xD

Azt hittem, hogy a dánió valami alfaja a zebráknak és azt akarsz leopárddal keresztezni xD

(de az első linkelő felvilágosított)

Köszi, ez tetszett :D

2010. dec. 27. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdezőtől szeretném kérdezni, hogy miért akarod keresztezni őket? Vagy inkább azt, hogy mi értelme? rbaby
2010. dec. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Platypus ***** válasza:

14:14:

A leopárd és a zebradánió egy faj, alfaji szinten sem különböznek, épp csak egy másik színváltozat. Miért ne keresztezhetné őket?

2010. dec. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!