Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akkor most melyik kell? Túl...

Akkor most melyik kell? Túl nagy a választék, és én nem értek hozzá

Figyelt kérdés
Van egy közepes méretű akvárium, és az állat amit veszek bele, a tiszta vizet szereti. Belső szűrőt, külső szűrőt, porlasztót, vízpumpát, vagy levegőpumpát vegyek bele? Esetleg melyikből mit ajánlanátok?
2010. dec. 21. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Mit értesz közepes méretű akvárium alatt csak mert léteznek 1000 literesek is és akkor a közepes 500 lenne de ez csak egy példa.

És nagyban függ milyen halat szeretnél.

A felszerelést 2 dolog befolyásolja az élőlények amiket tartani akarsz és az akvárium mérete.

2010. dec. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha van külső vagy belső szűrőd akkor felesleges a légpumpa egyébként.

Légpumpára csak kis méretű akváriumoknál van szükség,mert oda nem jó sem a belső sem a külső szűrő ezt 50 liter alatt értem.

2010. dec. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyébként olyan 40 litertől kb 200 literig elég egy belső szűrő de ha van pénzed akkor 200 litereshez én inkább külső szűrőt vagy matten filtert tennék.

A halaktól függ,hogy kell e fűtőberendezés.

A fűtőnél 0,75-1 watt/liter de ez sokban függ a tartandó halaktól és a lakás hőmérsékletétől.

Valamint kell világítás is itt olyan 0,2 wat/liter az ami már elegendő lehet a halakhoz,de ha növényeket is szeretnél akkor ettől jóval több kell.

2010. dec. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Most egy 54 literes van, de pár hónapon belül le szeretném cserélni egy legalább 200 literesre. Növény az csak anubias lesz benne. Akkor érdemes külső szűrőt venni? Világítás és fűtés nem kell, mert nem szereti se a fényt, se a meleget a kis állatka. Egyedül ezekben a víztisztító berendezésekben nem tudok dönteni.
2010. dec. 21. 21:08
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát az az igazság, hogy minden szűrőtípus másban jó. A külső szűrő biológiailag tisztítja a vizet, a lassú áramlás és a nagy szűrőfelület katására rengeteg hasznos baktérium telepszik meg, amelyek a halak ürülékéből és a kajamaradékból keletkező mérgező nitrákoat bontja le. Ez egy 200 literes akváriumhoz feltétlenül szükséges, mert a kisebb akváriumoknál a nitrátszintet részleges vízcserével lehet befolyásolni, egy nagy akváriumnál ez már hatalmas munka.

Viszont egy belső szűrő is hasznos mellé, hogy segítsen a vizet áramoltatni, illetve összeszedje a mechanikai szennyeződéseket. Végülis elég lehet a külső is, de ha van pénzed, akkor legyen mindkettő.

2010. dec. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én láttam ilyen nagyot, az külső szűrővel ment és kristálytiszta volt a vize, de azt mondta a srác, hogy nagyon hangos, betekerte a szűrőt valami rongyba és úgy rakta az akvárium mögé a földre.
2010. dec. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sokat segítettetek. :)
2010. dec. 22. 04:48
 8/10 Frontosa ***** válasza:

Egy jó minőségű külső szűrő egyáltalán nem hangos, sőt szinte nem is lehet hallani, csak egy nagyon csendes búgást. Már többféle külső szűrőm volt és a legjobb ár-érték arányú a JBL volt. 23-24e-ért megkapsz egy hozzá valót. De ha van pénzed természetesen az Eheim Proffesional is jó. =) Ahogy a többiek is írták egy 200 litereshez kell egy kiegészítő belső szűrő is, ami összeszedi a dzsuvát és áramoltatja a vízfelszint.

Egyébként milyen ,,állat"-ról van szó, mert nem nevezted meg? Egyáltalán hal? Mert amit írtam az a halakra vonatkozik. Nem kell világítás, meg fűtés?

2010. dec. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egy mexikói axolotl :)
2010. dec. 22. 10:49
 10/10 Frontosa ***** válasza:

Na akkor sztornó! =)

Oda egy külső szűrő szerintem tökéletesen elég.

Kétéltűekben nem vagyok otthon.

Üdv,

2010. dec. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!