Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tényleg mérgező a folyadéktól,...

Brigi ^^ kérdése:

Tényleg mérgező a folyadéktól, vagy nyugodtan visszatehetem a halaimat?

Figyelt kérdés
Vettem a halaimnak metilénkék nevű parazita elleni csöpögtetős sötét kék színű folyadékot. Nagyon elszíneződött a vizük. Elég természetellenesen néz ki, félek, ha a vízbe teszem a halaimat, elpusztulnak.
2010. dec. 23. 21:58
 1/5 Platypus ***** válasza:
A metilinkékes víz sötétkék, így normális. Ha a halaid meggyógyultak, cseréld le a vizet, nem jó az akváriumnak, ha sokáig ázik a kék lében.
2010. dec. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hátha megfelelő töménységben alkalmazod a metilénkéket nem lehet a halaidnak baja,nekem metilénkékes vízben úszkáltak 5 napig míg megszűnt a darakór.

Ha jól értem te valahol az akváriumon kívül vagy karantén akváriumban alakalmaztad a metilénkéket,vagy most tervezed beletenni őket a kék löttybe.

A kérdésed és a magyarázat számomra nem épp egyértelmű mivel egyrészt este van és fáradt vagyok másrészt talán te sem fogalmaztál tökéletesen.

De nem lesz baja a metilénkéktől a halaidnak sőt én még a vizüket is megsóztam jódmentes sóval minden 10 literre egy csapott evőkanál só,a só segíti a gyorsabb gyógyulást ilyenkor.

2010. dec. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hm. Ha úgy ítélted, hogy a halaidnak szüksége van fertőtlenítésre, akkor tedd bele őket, nem lesz bajuk tőle. Mindemellett ha minden szükségletüket kielégíted és megfelelően tartod őket, soha nem lesz szükséged metilinkékre. Én soha nem használtam még, valamelyest elítélem, de remélem nálad segít. Ha leírnád az okokat, talán többet tudnék mondani, mert erre annyi a válsz, hogy bajuk nem lesz, a hasznukat nem tudom.
2010. dec. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gfero ***** válasza:
ha betartod a leírást nem árt a halaknak azon kívül hogy folyamatos használat mellett mindent megszínez az aksiban .fél adagban szokták használni enyhe fertőzések megelőzésre de én nem hiszek benne .darakora meg biztos hogy nem jó, arra a parakillt szokták használni
2010. dec. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Huhh... :) Köszi szépen mindenkinek!!!
2010. dec. 24. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!