Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet guppimnak?

Mi baja lehet guppimnak?

Figyelt kérdés
4 lány guppit tartok együtt, az egyiknél határozottan látom, h darakórja van és holnap intézkedni fogok ( de sajnos ma este nem áll módomban) a másikon fehér folt van az oldalán, de ezt még elfogadhatom darakórnak, azonban a harmadik halam néha nagyon furán néz ki, nem tudom, h mert telezabálja magát, vagy nem tudom, de inkább emlékeztet az alakja egy baltahasú lazacra, mint egy guppira. De van amikor nagyon látványosan, van amikor kevésbé( ezt az utóbbi 2 napban észleltem, de már elég régóta megvan, 4 hónapja és eddig nem volt ilyen), és nem is terhes, mert 1 hete, 1,5 szült
2010. dec. 28. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:

A darakór gyakran jár együtt elhanyagolásra, rossz vízminőségre, helytelen etetésre visszavezethető parazitás és bakteriális megbetegedésekre. Ilyen a hasvízkór, uszonyrothadás illetve a bélgyulladás, mind esélyes a halaidnál a darakór mellett. Mekkora helyen vannak a halaid? Milyen a szűrésed? Mivel etetsz? Mennyire növényesített az akvárium?

Még kezelés előtt csinálj egy 30-40%-os vízcserét pihentetett vízzel, majd ez után egy costapuros kezelés lenne jó, mellette mondjuk baktopurral talán, bár nem tudom, egyszerre alkalmazhatóak-e. Tartsd be a használati utasítást, a kezelés alatt ne etess, a hőmérsékletet emeld meg 28 fokra.

2010. dec. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Doruss ***** válasza:

A puffadás valószínűleg hasvízkór.

Ez akkor alakul ki, ha a hal szervezetét valamilyen betegség már legyengítette, vagy stresszes a rossz tartási körülmények miatt. Szóval valószínűleg a darakór miatt van a felpuffadás is. Minél előbb rakj be neki gyógyszert, állatboltokban jó gyógyszerek vannak, amik egyyszerre mindkettőre jók.

2010. dec. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 gfero ***** válasza:
a hasvízkora jó használni a dezinfekt+aguafurant együtt .a darakora pedig a parakillt.ha van aktívszened a szűrőben ne felejtsd kiszedne a kezelés alatt
2010. dec. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Vannak növények az aksiban, meg a szűrő is jól működik( szivacsos) és 40literesben vannak ( plusz 3 kis növendékhallal)
2010. dec. 29. 08:31
 5/7 anonim ***** válasza:

És cseréled heti rendszerességgel a víz 30%-át? Összeszeded a mulmot az akvárium aljáról?

Ha nem, akkor egy szivacsszűrő édeskevés.

Mivel etetsz?

2010. dec. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szoktam vízcserét, mondjuk csak 2 hetente, de mostmár másképp fogok cselekedni és amennyire csak tudom az aljáról ki szoktam "szívni" az ürüléket/ kajamaradékot, de nincs porszívóm. Legtöbbször Fix 1 el szoktam etetni, heti 1-2x tubifex-xel és lemezes food-dal
2010. dec. 29. 19:02
 7/7 gfero ***** válasza:
ezeket a fix meg foodos kajának nevezet valamiket el kéne felejteni mert azon kívül hogy semmi értékes sincs bennük meg a vizet is fertőzik .tetra terméket vagy más minőségű terméket kéne használni és meglátod a halaid is jobb kondiban lesznek .a fagyasztott kajával minden rendben van azt is lehet venni vegyesen és akkor minden nap tudsz adni nekik mást
2010. dec. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!