Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan takarítjátok a szűrőt?

Hogyan takarítjátok a szűrőt?

Figyelt kérdés
2010. dec. 29. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb. havonta, amikor épp a heti részleges vízcsere van, akkor abban a vízben, amit leszívtam az akváriumból, abban kinyomkodom a szivacsot, ha nagyon koszos, akkor langyos (nem forró!) vízzel éppen átöblítem. Nem szabad folyó víz alatt nagyon kimosni, mert a hasznos bacik kipusztulnak belőle, forró vízben meg pláne nem. 2 hetente meg szoktam talajporszívózást csinálni, nem nagyon koszolódik, mivel kvarchomok van, meg sok anci és páncélosharcsa (300 literes).
2010. dec. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Doruss ***** válasza:
Ugyanígy szoktam én is. A kiszedett vízben kinyomkodom a szivacsát, vagy ha régóra nem takarítottam a szűrőt, akkor folyó víz alatt kimosom egy kicsit. Néha szét szoktam szedni (mondjuk nem mindegyik szűrőt lehet) és egy kicsit megsikálom fogkefével (amit persze külön erre vettem).
2010. dec. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat.Másodszor pedig már kétszer jártunk úgy,hogy éjszaka megállta szűrő,és nem fújta be a levegőt.Hogyan lehet ezt kiküszöbölni,hogy máskor ne legyen hasonló?
2010. dec. 29. 14:04
 4/8 anonim ***** válasza:

A levegő leállására:

1.Ne hagyd annyira eltömődni a szűrőt, hogy jelentősen lecsökkenjen az áramlás. Ha ez túl gyakran következik be, akkor kicsi a szűrő. (vagy sok a hal, túletetés van, stb.)

2. A levegő beszívó csonk gondolom a víz alatt van, és egy gumicső van ráhúzva, az van a vízfelszín fölött. Van egy olyan jelenség, (közlekedő edények) hogy ha visszahajlik a cső, a vége az akin kívül a vízszint alá esik, és egy kis víz kerül bele, akkor elkezd "kiegyenlítődni", ráadásul még a motor is arrafelé tereli a vizet.

A levegő beszívó cső (vagy a vége, vagy egy pontja) mindig legyen jóval a vízfelszín fölött. Ha kicsi, tegyél rá nagyobbat. Ha nem tudod kitámasztani, (hogy felfelé álljon, akkor hajtsd vissza, a végét rögzítsd az akihoz, de akkor a közepe legyen egy jó arasszal a vízfelszín fölött.

3. Ha leáll a levegő, gyorsan úgy orvosolható, ha belefújsz a beszívó csőbe, ezzel akadálymentesítve azt.

4. Ha úgy áll le a levegő, hogy a levegő csövön nem folyik ki a víz, valamint a vízforgatás attól még megvan, akkor nem baj, ha leáll, csak az áramlás erősen fodrozza a vízfelszínt.

2010. dec. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kiegészítés az előzőhöz, ha a levegővel együtt a szűrés is leáll, akkor nagyon kicsi a szűrőd!

Be kell szerezned egy nagyobbat, a szűrésen ne spórolj, az az aki lelke.

Ha 140 liter körüli, vagy annál nagyobb, érdemes tehermentesíteni a belsőt egy külsőszűrővel. (ettől még a belső is kell)

Nem olcsó, de megéri. (meg hát mi olcsó manapság)

2010. dec. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:
Belső szűrőim vannak, minél ritkábban takarítom, hogy hagyjak időt benne a hasznos baciknak elszaporodni. Akkor pucolom ki, amikor az áramlás láthatóan gyengül. Ez nálam van egy hónap is, de én nagyon kevés halat tartok sok vízben. A levegőbeszívó cső környékét viszont minden héten ellenőrzöm, ez egy ponton nagyon könnyen eltömődik. Ahol a vízkivezető csőre rácsatlakozik a levegőcső, a találkozási pontnál. Szerintem nálad is ez a pont lehet a probléma kulcsa, rendszeresen ellenőrizni kell, és pl. fogpiszkálóval megszurkálni hogy kijöjjön a trutyi.
2010. dec. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintetek egy 112L-es akváriumba elég (aqua szut márkájú) a TURBO 550L/hás belső szűrő? Elég gyakran áll le a levegőbefúvás. Kb olyan 8-10 naponta. Túletetni szerintem nem etetek túl mert kb 20-22 halnak egy kocka fagyasztott szúnyoglárvát dobok be. szerintetek?
2010. dec. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Az akvárium liter számát 6-8-al kell szorozni, úgy kapod meg, hogy hány l/h-s szűrő kell bele. Az, hogy a gyár mit ajánl, nem feltétlenül igaz.

Azt, hogy 6, vagy 8, az donti el, milyen halakat tartassz, 3-4 cm-esekhez elég 6-os szorzó.

Valamint az, hogy mekkora a szűrő szűrőfelülete, ill. milyen hatékony konstrukció. Ebben a tiédet átlagosnak gondolom, bár nem ismerem.

Neked jobb lenne egy 700-750 l/h-s szűrő, mert ha az beáll, akkor több mint 50%-kal visszaesik a névleges teljesítmény, és így tudod elérni, hogy óránként 3-szor meg legyen forgatva a víz, ami egyébként a cél.

(sügerekhez 8-10-zel is lehet szorozni, extrém esetben akár 12-vel is)

2010. dec. 30. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!