Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór mennyire veszélyes?...

Darakór mennyire veszélyes? Mivel lehet hatékonyan kezelni?

Figyelt kérdés

Darakórtól elpusztult már kb 15 halam, valószínűleg az én hibám mert nem tettem karanténba a frissen vásárolt halakat, hanem egyből betettem a többi közé, 2 hét múlva el is kezdtek hullani. Van hatékony és olcsó megoldás a betegség kezelésére?


Meg lehet valahogy előzni a betegség kialakulását?


2010. dec. 29. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2010. dec. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Sok helyen láttam már ezt a sablon szöveget, de igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy ti milyen gyógyszert használtok és hogy mennyibe kerül?


Malachitzöld. Oké. De ilyet lehet kapni vagy a saját laboratóriumomban kell kikeverni a képletből? :D


Azért köszi a gyors választ :D

2010. dec. 29. 13:34
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Csillós egysejtű belefúródik a halak bőrébe, majd néhány órán belül több ezer fiókparazitát hoz létre, amely az egész halállományt kipusztíthatja. Búzadara szerű fehér pettyek jelennek meg a halak testén, leghatásosabb gyógyszer, a PARAKRILL, és a víz hőmérsékletét emeld meg +5 fokkal.
2010. dec. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt le van írva minden, és ezek nem sablon szövegek, hanem ezek használnak.

2010. dec. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nálam azt hiszem tavaly volt volt utoljára darakór, szintén karantén elmulasztása miatt, nem volt rá lehetőségem. Nálam garnélák és csigák és harcsák is laknak, akik érzékenyek a vegyszerekre. Ettől függetlenül én nem vacakoltam, nemhogy 2 hetet, de 1 napot sem vártam, még a pöttyök kialakulása előtt az első dörgölőzést észrevéve kezdtem a kezelést. Megemeltem a hőmérsékletet 28 fokra, a vízhez adagoltam 1 ek/10 liter arányban jódmentes sót, gyógyszerként sera costapurt használtam. A kezelés használati utasítás szerint történt, 2 naponta adagoltam a megfelelő mennyiséget. Annyival egészítettem ki a gyógyítást, hogy a kb. 1 hét alatt nem etettem egyáltalán és tompítottam a világítást. Mindenki túlélte, garnélákkal csigákkal együtt, azóta sem volt ilyen probléma.


A tanulság tehát az, hogy ne teketóriázz, szerintem ha te voltál beteg, édesanyád sem teketóriázott napokig, hogy jajj, hogy lehetne olcsón megúszni. Ha már baj van, rá kell szánni ezt az 1000-1500 Forintot egy normális szerre, felelősséget vállaltál értük.


Megelőzés: Megfelelő tartási körülmények (optimális hőmérséklet, megfelelő társítás, jó szűrés, stresszmentes környezet), új élőlények karanténozása, enyhe sózás ha ezt toleráló halakat tartasz, dióhéjban.

2010. dec. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Platypus ***** válasza:
A parakill és a malachitzöld 100 Ft körül van állatkereskedésben. Kár volt megvárni, hogy elkezdjenek hullani a halaid, a darakór korai stádiumban jól gyógyítható. Egyszer volt csak darakór az akváriumomban, parakillt használtam és nagyon hamar meggyógyultak a halak, elhullás nélkül.
2010. dec. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Doruss ***** válasza:
Van egy olyan halgyógyszer, hogy Pond Line Bakto-Kill. Amúgy a márkája Neptun. Nálam ez mindig beálik, jó darakór, hasvízkór, uszonyrothadás meg mindenféle bakteriális betegség kezelésére.
2010. dec. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Doruss ***** válasza:
Ja és egyébként 20 tablettás kiszerelésben van, 990 Ft. És amúgy úgy kell, hogy a megfelelő mennyiséget egy pohárban kis vízzel összenyomkodod, és aztán teszed be, mert nehezen oldódik. És egy héttel utána kell egy kb. feles vízcsere. És ronda sárgára festi be a vizet, de megér a kínlódást mert nagyon jó.
2010. dec. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Természetesen az olcsót nem úgy értettem hogy ingyen, csak olyan 5000 alatt. Az állatkereskedésben csak Sera Costapur volt, de jó, mert 1500ért 800 literre elég, úgyhogy megérte az árát szerintem.


Murr: A "betegtájékoztatón" írják hogy "A medence lesötétítése és enyhe hőmérsékletnövelés az egyidejű SZELLŐZTETÉSSEL együtt meggyorsítja a gyógyulási folyamatot." A szellőztetés alatt mit értenek? Hogy ne legyen az akváriumon tető?

És a szűrés/levegőztetés mehet a kezelés alatt?

2010. dec. 29. 19:55
 10/13 anonim ***** válasza:
Persze a szűrésnek és levegőztetésnek mindig mennie kell! Szellőztetés alatt pedig azt értik, hogy többször egy nap hagyd az akvárium üvegét kicsit elhúzva, hogy tudjon cserélődni a levegő és gyorsabb legyen a gázcsere folyamat.
2010. dec. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!