Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy mentsem meg a kisguppikat?

Hogy mentsem meg a kisguppikat?

Figyelt kérdés
Az anyát sajnos nem tudom elkülöníteni mert csak egy akváriumunk van,úgy terveztem hogy még lesz 1-2 hónapom az akvárium beszerzésére,de az állatkereskedésben terhes guppit adtak ezért nem tusom elkülöníteni az anyát és attól tartok hogy megeszik a kicsiket :S,mit tegyek hogy ne egyék meg a kicsiket?
2010. dec. 30. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elmész még ma vagy holnap egy állatkereskedésbe és veszel egy nevelőhálót. Oda beteszed az anyát, amikor már látod, hogy szülés előtt van közvetlenül, amikor megszült teljesen visszateszed a nagyok közé.
2010. dec. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerinted megsértődik,ha egy nagyobb fazékban,vagy vödörben fog szülni?? És a kicsik ott maradnak??
2010. dec. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, ugyanis az ivadékoknak ajánlott abban a vízben maradni, amiben élt a szülő is. Erre vannak a nevelőhálók, a fazék alkalmas szerinted haltartásra? Mondjuk nekem sügerek vannak (Malawi-taviak) amiknél fokozottan számít, ugyanis az ivadékok az anya szájában növekszenek, majd kicsivel több, mint 3 hét után köpi ki őket, amikor már a szikzacskójuk felszívódott. És ugye egy hal szájában az a víz van, ami az akváriumban is.
2010. dec. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A fazekat én sem ajánlom, főleg ha levegőztetőd, szivacsszűrőd sincs. A nevelőháló jó ötlet, egy csővel le tudod szívni és beletenni a kicsiket, az nem töri össze őket a fogóhálóval ellentétben.


Egyébként nem értem a problémát, a guppik havonta szülnek kb 30-at. Nálam kb 5-10 marad meg társasban, szerintem ha az állományodat szeretnéd növelni, az bőven elég. Eladni fillérekért lehet őket, még ha szép tiszta vonalat tenyésztesz is ki, elajándékozni nem olyan nehéz, de nem is biztos, hogy jó helyre kerülnek.

2010. dec. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Doruss ***** válasza:
A legjobb megolsád, ha veszel egy szülőszobát (ugyanaz mint a nevelőtháló) olcsó és bármelyik akváriumba belefér. Ott el tudod különíteni.
2010. dec. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!