Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy akadályozzam meg? (többi...

Hogy akadályozzam meg? (többi lent)

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnek van pár hala azt hiszem az összes guppi.

Egy kicsi 30 literes aksiban tartja őket iszonyatos állapotban,se villany se fűtő se semmi,csal áll az alga benne és azoknak a szerencsétleneknek 1-2 naponta bevág egy kis összeaszott haltápot.Nos,én akvarista vagyok, és minden bizonnyal szinte mindent megadok a halaimnak amit csak kell,és ezt meg is hálálják.De hogy ő ezt csinálja a halakkal azt nem bírom nézni,még hogyha csak guppik is.

Szerintetek mit csináljak,hogy tegyen értül valami jót is?


2010. dec. 30. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Megkérdezted már tőle miért csinálja ezt?Egyáltalán minek neki akármilyen élőlény?Nyilván tudja,hogy akvarista vagy.Egy kicsit se ég a bőr az arcáról?Én simán megmondanám neki a magamét!
2010. dec. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél neki mondjuk születésnapjára vagy névnapjára vagy valami ilyen alkalomból egy levegőztetőt mert szerintem az a legfontosabb.Vagy mondd meg neki hogy így nem szabad halat tartani.Elég ha csak megmondod neki hogy vegyél 1 szűrőt és jó fajta kajával etess.Ha megmondod neki hogy kel fűtés,levegőzés,világítás, heti vízcsere,drága kaják akkor lehet hogy még ki is dobja az akváriumot.
2010. dec. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát figyelj. Biztos, hogy olyan rossz a helyzet? Ha guppikról van szó, fűtésre nem biztos, hogy szükségük van, mert 20 fokig teljesen jól elvannak. Az, hogy az akvárium algás nem probléma, szívesen csipegetik, attól hogy esztétikailag nem szép, a halak jól érezhetik magukat egy háborítatlan helyen. Ha élnek és régóta megvannak, nem biztos, hogy nagy a baj. Arról elbeszélgethetsz vele, hogy érdemes lenne minőségi kajával etetni őket, és hogy egy szép akvárium a lakás dísze lenne. Ha nem érdekli őt az egész, inkább ajándékozza el. Szűrés van egyébként? Esetleg néha részleges vízcsere?
2010. dec. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen,állandóan háborúzok vele,hogy legalább egy kicsit többet nyújtson a halainak,de állandóan azzal jön,hogy neki sohase lesz olyan hiper szuper aksija mint nekem. Mondtam neki,hogy ha egy kicsit odafigyel és szereti a halait akkor megteremtheti nekik az optimális élőhelyet!Egyébként nem szokott részleges vízcserét csinálni.Murr az algát ne úgy vedd,hogy egy kicsit.Hanem áll az akváriumban,és azt hiszem van benne egy darab félig elrothadt növény,amin áll az ecsetalga...
2010. dec. 30. 17:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben kitakarítanám az akváriumát ,hogy lássa nem egy nagy dolog rendbe tartani.Hátha kap egy kis kedvet ha látja hogy szépen is nézhet ki.:)
2010. dec. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez esetben mutasd meg neki, hogy hogy is kell csinálni, egy 30 literes aki is lehet szép. Hátha belemegy egy közös nagytakarításba, ha már olyan szerencsés helyzetben van, hogy egy tapasztaltabb akvaristát érdekel az akváriuma és a halai sorsa. Vagy kérd el tőle, esetleg vedd meg, ha belátta hogy csúnya és értelmetlen.
2010. dec. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen,lehet hogy igazatok van,köszi a válaszokat!:)

Azt mondta,hogy szeretne az egész családjuk egy új,nagyobb medencét és,hogy segítsek majd megcsinálni,meg adjak tanácsokat.Szerintem így ő is rá fog érezni! :)

2010. dec. 31. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!