Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi ez a kis zöld növény féle?...

Mi ez a kis zöld növény féle? (képpel)

Figyelt kérdés

[link]

És hogy került bele? mit csináljak vele?


2010. dec. 31. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!

Ez Lemna Minor,nekem is van,(apró békalencse)valószínűleg a boltból hoztad haza a vásárolt halakkal együtt! Nekem is így került bele az aksiba.Mivel elég gyorsan szaporodik,gyorsan belepi a vízfelszínt, és nem engedi át a fényt,úgyhogy kezd el pl. tésztaszűrővel kimeregetni. Egyébként kitűnően megköti a nitrátot,meg a nitritet. :)

2010. dec. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Feltéve,ha nem az alatta lévő fodros vizikalászra gondoltál :):) x)
2010. dec. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm :)


amúgy az óriás valisneria, ha jól tudom.


nem is baj, örülök neki, ezzel az akváriummal amúgy is az volt a tervem, hogy kicsit sejtelmes, zegzugos legyen, majd ha nagyon zavaró eltüntetem :)

2010. dec. 31. 11:37
 4/6 A kérdező kommentje:
tényleg, az aranyhalak nem eszik meg? mert ha nagyon elszaporodik, át is rakhatnám hozzájuk, hogy bepuszilják.
2010. dec. 31. 11:40
 5/6 anonim ***** válasza:
65%
Megpróbálhatod,bár nem hiszem,hogy megeszik. ;)
2010. dec. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Platypus ***** válasza:
100%

Szerintem nem eszik meg az aranyhalak. Hamar az ember agyára megy ez a növény, irtó gyorsan nő, és szeret feltapadni az akvárium oldalára amikor megy le a víz a párolgás miatt. Olyankor szépen rászárad és lehet vakarni.

Szerintem nem a legjobb a felszín takarására, mert csak egy rétegben nő, az az egy viszont átlátszatlan. A Riccia sokkal nagyobb tömeget tud hozni ugyanakkora takarás mellett, és a vízből kivett bomlástermékek mennyisége a zöldtömeggel arányos.


Az alatta lévő növény hólyagos vízikehely (Cryptocoryne aponogetifolia). Nagyon sokan tévesen fodros vízikalásznak hívják, valamelyik régi klasszikus könyv téveszthető ábrája miatt.

2010. dec. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!