Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak? Terjedőben az...

Mit csináljak? Terjedőben az ecsetalga!

Figyelt kérdés
Kérlek most ne arról írjatok, hogy sok összetevő miatt, megelőzés...az már késő!Behurcoltam, nem karanténoztam, tanulság levonva! Na de most mit tegyek, a növényeimet tönkre vágja, vettem már két kicsi róka algázót, de nem győzik! van vmi szer (bár azt inkább ne) akkor vmi vízfürdő a növényeknek, vagy bármilyen bevált módszer, azon kívül, hogy reseteljem az egész akváriumot??? Hasznos válaszokat előre is köszi!
2010. dec. 31. 13:26
 1/5 Frontosa ***** válasza:

Több is van, de nem lesz egyszerű dolgod! Ha a sziámi ormányosmárnák sem bírják, akkor kezdetnek próbáld meg minél jobban levakarni a felületekről az algát, mivel erősen tapad csak nagyjából fogod tudni. A növények leveleit is tisztítsd meg amennyire csak tudod, egy nem használt mosógatószivacs tökéletes erre, a kemény felületeket pl. fogkefével vakarászd le, csinálj egy részleges vízcserét, másnap tisztítsd ki a szűrőt. Várj 1-2 hónapot.

Ha ezek után sem bírnak vele a márnák, akkor esetleg próbálkozhatsz réz tartalmű algaírtó szerekkel, amit én nem javasolnék, mert se a halaknak se a növényeknek nem tesz jót. Itt egy link, ezekkel még lehet próbálkozni:

[link]


Végső esetben, ha nem boldogulsz, akkor sajnos azt kell mondanom, hogy egy teljes reset-el (növények kuka) mindenki jobban jár.


BÚÉK

Üdv,

2010. dec. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:
Próbáld meg a szűrésed fokozni. Ha ez nem megy, akkor a növényeidet felturbózni. Mindkettőnek az a célja, hogy az ammóniát vonják ki a vízből, mert a legtöbb algának ez adja meg a burjánzáshoz szükséges löketet. A világításodat növeld, vagy ha nem növényes csöved van, cserélj arra. Használj mikroelemes növénytápot, easy carbot vagy más CO2 forrást.
2010. dec. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Makacs egy alga, radikális megoldál szokozz segíteni. Ami az akváriumban ecsetalgás, vagy ki kell dobni, vagy le kell róla súrolni teljesen. A növényekről nem nagyon lehet, mert a puhább levelűek nem bírnak akkora súrolást. Jól írta egy előző a rezes algairtót, de olyan töményen kéne használni, hogy tényleg árt a halaknak. (a gerincteleneket meg megöli)

A növényeket ki kell szedni, amelyik levél nagyon fertőzött, azt le kell vágni, a többit pedig hagyományos rézgálicba fürdetni! Előírt adagolással.

Én eddig ezt a módszert hallottam a leghatásosabbnak, illetve van mégegy, amit kevesebben ismernek.

A többi része ugyanaz, csak rézgálic helyett hypo oldatba kell áztatni. 1 dl sima hagyományos hypo, 9 dl víz, 1-2 perc áztatás.

Mindkét módszernél különös gondot kell fordítani a többszöri alapos öblítésre.

2010. dec. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
zz=tt
2010. dec. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ecsetalga spórával szaporodik és a halak nem eszik meg.

Vedd ki a növényeket, mosd le csap alatt szivaccsal a leveleit egyenként, a vizet öntsd ki, az akváriumot most ki ecettel, a kavicsot meg jó forró vízzel mosd át.


A halakat pedig hálóval tedd át egy vödör állott vízbe.

Aztán ha kész vagy öntsd vissza őket az állott vízzel együtt.


Ez lehet hogy egy két órás meló, de így tutira el fog tűnni. Másképp meg szenvedhetsz vele akármeddig is.

2011. jan. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!