Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A szippantós halacska nem...

A szippantós halacska nem eszik semmit?

Figyelt kérdés
Arra a halra gondolok, ami az üvegre tapad és pöfékel. Az nem eszik?
2010. dec. 31. 16:07
 1/10 Platypus ***** válasza:
Szerinted életben marad egy élőlény, ha nem eszik semmit? Algát eszik, de mellé etetni is kell forrázott zöldségekkel. Lehet neki venni speciálisan nekik kitalált eleségeket is. Felénk algaevő harcsának hívják.
2010. dec. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Szippantós halacska" -ez nagyon édi :)

Igen, amúgy az az algát tisztítja az üvegről.

2010. dec. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

annak nem az a neve hogy alganyaló?

Nekem is volt 2 db.Volt nekik kajájuk is,direkt nekik kitalált.

2010. dec. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én pluszba algatablettát adok neki
2010. dec. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Aranyos, de szerintem borzasztó, hogy valaki úgy tart egy halat, hogy még a nevét sem tudja. Akkor másnak milyen mélységekben nézhetett utána...

Etetni sera wels chipssel szokás őket és forrázott uborkával, borsóval, répával, cukkinivel, salátával, ilyesmikkel kell őket. És szükségük van fára is az akváriumban, szőlőtőke, vasfa, fűzfa, akármi, különben igen hamar elpusztul (mondjuk 1-2 év alatt, bár soknak tűnhet, de a 20-hoz képest édeskevés).

2010. dec. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó. Nekem nincs ilyen halam, csak kíváncsiságból kérdeztem meg. :)
2010. dec. 31. 18:00
 7/10 anonim ***** válasza:
Olyan halacskáink nekünk is voltak azért nem eszik semmit mert az akváriuhban lévő algát szipókázza le az üvegről:)
2010. dec. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, akkor bocsi a "lecseszésért", csak sajnos minden 2. ember előbb megveszi az állatokat, aztán mire teljesen megbetegszik vagy elpusztul, idejön feltenni egy kérdést, hogy mi baja lehet, és még a nevét sem tudja. Ezért kicsit ingerültebben válaszolok ilyen kérdésekre :) De jófej dolog tőled, hogy érdekel a szippantós halacska :)


Utolsó: az algán valemennyire elvegetál, éppen nem pusztul éhen ha szerencséd van, de etetésre van szüksége!

2011. jan. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Doruss ***** válasza:
Nekem aymonerrim van, az is egy tapacsos szájú algaevő, hogy őszinte legyek, én nem szoktam külön etetni. Mondjuk az akváriumomban elég sok alga volt mindig, pedig megfelelő volt a világítás, a fény és sokat küzdöttem vele mielőtt megvettem azokat a halakat, azóta sokkal jobb, szóval ha sok az alga, akkor nem kell etetni, Végigtisztítja a díszeket, a kavics felszínét, a növények leveleit, az üveget...
2011. jan. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Doruss ***** válasza:
Előző vagyok - hiba, hogy nem etetem őket? Én utánanéztem, és sok helyen azt írták, hogy ha elég az alga, akkor nem kell etetni. Meg azt is megeszik, ami kaja lesüllyed.
2011. jan. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!