Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Felétek is ilyen drágák az...

Felétek is ilyen drágák az állatkereskedések?

Figyelt kérdés

(B)bajai vagyok és szerintem nagyon magasak az árak!

1 neonhal 300 ft (10 neon meg már 3000 ft o.O)

egy szivacsszűrő 800 ft

Egy garnéla pedig 2000 ft :OO szeriontem nagyon drága nálatok milyen áron vannak ezek a dolgok ill más cuccok ??


2010. dec. 31. 17:13
1 2
 1/14 Platypus ***** válasza:
100%

A neon tényleg drága egy kicsit, de ha jó minőségű, akkor szimplán megéri. A 100Ft-os tömegtermelt halakkal csak a baj van. Ha drága is és nyomi is, akkor tényleg nem jó üzlet.

A 2000 Ft a garnéla fajától függően akár reális is lehet. Egy red cherry boltban 300 Ft körül van, amano 500, egy CRS viszont 1200, és vannak még drágább fajok is.

2010. dec. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Érden lakunk, itt ahány kereskedés, annyi ár, de azért szerencsére találtunk olcsót is, a lányom papagájt kért karácsonyra, találtunk egy helyet, ahol minden együtt kevesebb volt, mint bárhol máshol csak a kalitka lett volna.
2010. dec. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nálunk az a baj hogy mind a 2 ker. ugyan azé a tulajé :S

Én a neonokban azt drágállom hogy 4 cm sincs meg a hal és ilyen drága :D Itt minden hal 300 ft ról indul :D

Milyen papagájt kapott a kislányod (vagy nagy :D)?

Nekem is volt 2 nimfapapagájom :)

2010. dec. 31. 18:35
 4/14 gfero ***** válasza:
68%
szerintem egyáltalán nem drága pláné ha vörös neon .az akváriumi halakat nem kilogrammra adják. olcsó halakat a tescoban lehet venni fagyasztva .akváriumi halak vannak 10000 fölött is és nem cm-be mérik
2010. dec. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Platypus ***** válasza:
Ha egy neonhal 4 centis, akkor már elég öreg, inkább vennék fiatalabbat. Amúgy semmi gond nincs a 300 Ft/darab hallal, amennyiben egészséges és jó minőségű példányok. Egy rendesen tenyésztett guppi is kerül annyiba, meg a neonhal is, ha nem 28 fokon nevelik futószalagon. De ha ugyanazok a gagyik vannak ennyiért, amik máshol 100-150 Ft-ba kerülnek, akkor tényleg elég sok érte, a bolt bérleti díját meg a tulaj sportkocsiját támogassa akinek két anyja van. A 2. ker nem a világ vége, hamar beér az ember a belvárosba és itt minden sarkon van egy állatos.
2010. dec. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Jó nektek pestieknek :D

De amúgy vettem neonokat csak furcsáltam mert 150 ft ra emlékeztem :)Köszi a válaszokat B.U.É.K. MEgyek én is el hancúrozni xD

2010. dec. 31. 20:54
 7/14 anonim ***** válasza:

Én Pesti vagyok, hát nálunk a környéken van ahol 100 Ft a neon, a vörös neon az 200 szokott lenni, de van olyan bolt is ahol drágább. Főleg a plázákban, meg a nagyobb boltokban drágább úgy vettem észre.


A minőség meg gondolom csak attól függ honnan importálják, vagy melyik nagykerből hozatják, vagy honnan szedik, hát lehet kapni olcsón is jót, szal nem mindenképpen van az hogy a drága az jobb minőségű.


Láttam már drágán is nyomi halat, meg olcsón is szépet, meg fordítva is szóval hát meg kell nézni hogy mit vesz az ember, nyilván.

2011. jan. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a neon vörös neon, akkor nem rossz ár a 300 Ft. (Aki nem tudja, hogy miért 100-150 Bp-en a neonhal, az kicsit tekerje le a hangerőt...)

A garnélából és szivacsszűrőből van annyi fajta, hogy nem tudom megítélni, hogy drága-e.

Látom, páran belesnek abba a hibába, hogy az árat a minőségről való információnak tekintik. Ez nem feltétlenül igaz. Ha a bolt nem tenyészti és nem tudja tenyésztőtől beszerezni, akkor a nagyker. ára miatt lehet drága.

Meglehetősen vicces egy gyorsan növő, 10 évig élő halról azt mondani, hogy fél évesen öreg. A neonhal örök sláger, nem tud megöregedni egy boltban.

Ha a tulaj megdolgozik a pénzéért (tiszták az akváriumai, segítőkész, stb.), akkor legyen 3 sportkocsija.

2011. jan. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Doruss ***** válasza:
Pesti vagyok, a 18. kerületben lakok. Nálunk igazából változóak ezek az árak. ha bemegyek egy kereskedésbe, van, ami meglepően olcsó (de jó), voszont van ami irreálisan drága. Amúgy a haltartás, főleg, ha profin akarod csinálni és nézed a halak igényeit, akkor elég drága mulatság. Nem tudnám megszámolni, hogy három év alatt hány ezer forintot költöttem a halaimra :)
2011. jan. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én Veszprém megyében Zircen élek középsuliba járok ahol van az állatkereskedés jó 21000 forint az akvárium de abba minden tartozék van hörcsög papagáj hal van, ketrecek akváriumok, állatkaják macska kutya nyakörvek játékok minden van 690 forintért vettem 1 németjuhászt ábrázolo kuyta táblát.Nekem aszem olcsotol dárgábikig van olcso is meg drága is de minőségel meg vagyok elégedve jók nem mennek tönkre. Ha lesz kutyám ott veszek neki pórázt kaját hasonlo játékot.

790 forint vagy mennyi az akváriumiba növény darabonként.

2011. jan. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!