Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mik ezek az ízék a belső...

Mik ezek az ízék a belső szűrőmben?

Figyelt kérdés
Van egy eheim szűrőm, szivacsszűrő: Vannak uye a szűrő szivacsok. És felette van egy + rész, amiben ilyen gyöngyszerű izék vannak. Mint egy rúd, és fel van darabolva. Kis kerámia szerű ízék vannak benne. + adtak hozzá egy szivacsot, ami oda menne be. De, mutat a képen szivacsot, meg ezeket a gyöngyöket. Mik ezek?
2011. jan. 3. 15:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezek szó szerint kerámia gyűrűk,a nagyobb szennyeződések kiszűrésére való,általában a szűrő legaljába szokták tenni ahol a víz beáramlásakor megfogja a nagyobb szennyeződéseket,emellett a lebontó baktériumok megtelepedő helye is.
2011. jan. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kell-e azokat időnként kiszedni, tisztítani, vagy semmi dolgom nincs velük?
2011. jan. 3. 15:51
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem, ezeket nagyon ritkán kell tisztítani, viszont egy belső szűrőben szerintem semmi keresnivalójuk. Főleg nem felül, ez amolyan parasztvakítás féle. Oda esetleg aktív szenet szoktak tenni, de az más tészta. Vedd ki és tedd be helyettük a szivacsot.
2011. jan. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

[link]

Ott a kék szivacs. Na, annak a helyén vannak benn a kis izék.

Akkor azt vegyem ki?

Csak mer nemrég vettem, és megnézegettem

2011. jan. 3. 16:32
 5/11 anonim ***** válasza:
Én kivenném, egy külső szűrőben szükség van legalul a kerámiagyűrűre ülepítéshez, viszont felül ezt a finkciót nem tölti be. Hasznos baci pedig a szivacson több megmarad, mint a kerámián, de a belső szűrőben egyébként sem ideális nekik a környezet, túl nagy az áramlás.
2011. jan. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Elolvatsam, és azt írja, oda ajánlanak valami Substrat pro-t. Megnéztem, azok ilyen kis bogyók, nem kerámia izék.
2011. jan. 3. 16:58
 7/11 A kérdező kommentje:
Most ez akkor átverés, vagy mi?
2011. jan. 3. 16:59
 8/11 gfero ***** válasza:
dehogy átverés az egy nagyon jó szűrő nehogy már szétszed az a kerámia betét meg az aktív szén nagyon fontos csak gyógyszeres kezelés alatt ki kel szedni mert a gyógyszert is semlegesíti
2011. jan. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Aktív szén? A dobozon, sehol nem írja.
2011. jan. 3. 17:20
 10/11 A kérdező kommentje:

A szűrődobozon keresztűl célzott vízkezelésre lehet használni:

finomszűrő filccel Eheim Substrat pro-biológiai. EHFIAKTIV-adszorptiv. Termékünkkel is megtölthető.

A képen van ilyen kék szivacs, fehér szívacs, ezek a bogyós izék amit mondtam meg fekete por szerű valamit mutat.

Akkor most tegyem bele a kék szivacsot, vagy ne?

2011. jan. 3. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!