Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nehez ellatni a tengeri...

Nehez ellatni a tengeri akvariumot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lenne par kerdesem a tengeri akvarium,diszhalakkal kapcsolatosan.

Tehat meg nincs berendezett akvariumom,de a berendezesek(pumpa,melegito stb) megvannak.

Nehez a tengeri halakat ellatni ?

Sos vizet hogyan kell kesziteni ?

Naluk is kellenek a technikai berendezesek ?


Valaszokat elore is koszonom!


2011. jan. 3. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Tengeri akvárium még több berendezést és odafigyelést igényel, mint az édesvízi.

[link]

Itt nézelődj, meg még google-ben sok helyen le van írva a tengeri akvárium berendezése és egyensúlyban tartása.

2011. jan. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy sós vizet készíteni nem tudsz. Szal nem úgy megy h X liter vízbe x liter só és kész, hanem azt vhogy úgy hozatják. Nekem is jobban tetszenek a tengeri halak, dehát az nagyon nehéz meló. A technikai berendezések (szűrő, melegítő, lámpa stb) sztem ugyanúgy megvannak, a víz az ami eltér.
2011. jan. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tengeri akváriumot csak gyakorlott akvaristák tartanak általában, elég nehéz fenntartani, arról nem is beszélve, hogy a tengeri halak darabja 3000 ft-nál kezdődik. Az akváriumok is több száz literesek.
2011. jan. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha még nem volt akváriumod, akkor ne tengerivel kezdj. Persze van olyan, akinek sikerült elsőre, de ez olyan kérdés, mint a biztonsági öv: Van olyan, aki azért maradt életben, mert nem volt bekötve, de ettől még jobb, ha bekötöd magad.


De van ennél erősebb érvem is. A tengeri aksi berendezése, fenntartása, és nem mellesleg a bele való halak, gerinctelenek, korallok, élő kövek sokkal sokkal költségesebb hobbivá teszik, mint a hideg édesvízi, és a trópusi akváriumozás. Egy igazi szép tengeri akvárium nem áll meg 100 ezer alatt, de inkább 200.


Ha viszont tényleg érdekel, akkor szánj rá 4 ezer forintot, sétálj be az Alexandrába, és vedd meg a "Tökéletes akvárium" c könyvet. Nem ez a legjobb könyv, de ezt tudod most a legkönnyebben beszerezni, és tapasztalatból mondom, hogy teljesen érthető, emberi nyelven van leírva benne minden. Kb 3-4 óra alatt át is tudod nyálazni. Nekem is megtetszett a tengeri akvárium, de csak akkor vágok bele, ha majd már sokkal tapasztaltabb leszek.

2011. jan. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

jaj igy mar vilagos,koszonom !

Akkor maradok az edesvizi halaknal...

2011. jan. 3. 17:39
 6/9 A kérdező kommentje:
ok koszonom,a konyvet megporbalom megkeresni,csak az ,hogy en nem Magyarorszagon elek.
2011. jan. 3. 17:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor rendelj netről, úgy még a választék is nagyobb. Ha leírod, hogy határon túli magyar vagy, biztos elküldik postán. Sok sikert!
2011. jan. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

www.akvarista.hu

A főoldalon találsz 5 e-bookot, ezekkel kezdd az akvarisztikát. Ha átolvastad őket és még mindíg tetszik a dolog, akkor szerezd be: Horn-Zsilinszky : Akvarisztika c. könyvet. A következő lépés a technika beszerzése, majd legvégül a halak.

2011. jan. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon tetszett ahogy válaszoltatok a kérdezőnek és segítettetek neki.Végre nem egy topic ahol csupa ostobaságot beszélnek :)

Én is beleszeretettem a tengeri akváriumba,de megmondom őszintén ma láttam életemben előszőr!Egy nagy cégnek a halljában van,olyan hatalmas faltól falig akvárium,kb 1 cm vastag üvegfallal és a mellette lévő szekrényben volt a szivattyú meg az egész gépészet.Tele volt ezekkel az élőkövekkel,korállokkal,fekete és piros bohóchalakkal,tenyérnyi nagyságú sárga hallal aminek állítólag van egy fehét csík az oldalán ami ha látszik,akkor állítólag halálra van rémülve és ha már a rámületnél tartunk volt ott egy hal(gömbhal) ami ha megijesztik felfújja magát mint egy labda.Elkezdtem ijesztegetni,de rám szóltak hogy ne tegyem,mert ha felfújja magát akkor elpusztul.

Van pár kollégám is akinek van/volt és mind mind azt mondja hogy nagyon macerás és nem is az a baj h drága(nekik :)) hanem hogy életben tartsd az állatokat,mert ha felborul az egyensúly,akkor elpusztulnak.Az egyik kollégámnak tengericsillagja is volt,de állítólag egy élőkőben lakó rák megsebezte és elpusztult.Hozzáteszem gyorsan én is külföldön élek,tenger mellett.

2011. febr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!