Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat javasoltok a...

Milyen halakat javasoltok a következő feltételek mellett?

Figyelt kérdés

Az akvárium 70 literes, garnélás, red cherryk a lakói.

A víz 27 fokos, ez nem változtatható.

Keménység régebben 7-8 Nk körül volt, de ennek figyelemmel kísérésével nem szeretnék foglalkozni, erre kevésbé kényes fajok az ideálisak.

Amit keresek, az kétféle kistestű rajhal (akár törperazbóra méretűek), akik megfelelő létszám mellett mutatnak egy ekkora akváriumban, látványosak és garnélák mellé valóak.


A diszhal.info-t ismerem, szubjektív véleményekre vagyok kíváncsi :)


2011. jan. 4. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Az egyik lehetne mondjuk vörös fantom lazac, könnyen beszerezhető, szép, kicsi, jópofa, ahogy mereszgetik az úszójukat.

A másikra én arra gondoltam, hogy ne vegyük el a lazacok életterét, betennék alulra mondjuk egy csapat rézfoltos páncélos harcsát. Szintén sok helyen van, élénkek a színei, strapabíró, életrevaló figurák.

2011. jan. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Platypus ***** válasza:

[link]


Az ideális halaid. Ezen kívül jó még a gyöngy dánió. Esetleg a törpe fogaspontyocska. Ezeknél nagyobb fajokat csak akkor ajánlott tartani, ha nem szeretnél szaporulatot.

2011. jan. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mind a két választ köszönöm.

Első: Tényleg szép a fantomlazac, de belőlük csak 6 darabot ajánlanak ekkora helyre, egy kisebb testű de nagyobb számú csapat jobban tetszene.

Platypus: A szaporulat nem számít, sőt jó, ha nem tudnak túlnépesedni. Most elevenszülőkkel laknak, amik szintén szaporák és állandóan a kordában tartásukkal, elajándékozással kell foglalkozni. Emiatt váltanék profilt, és akkor már olyan fajokat szeretnék, amik kevésbé stresszelik a garnélákat. Ismerem a törperazbórákat, de nem csak rájuk szeretném korlátozni a választékot, olyan sok szép hal van, amiket nem ismerek.

2011. jan. 4. 15:52
 4/10 Hektor98 ***** válasza:
Én Ékfoltos Razbórákat tartok. Ezek békés, eleven halak. Itt bővebben kapsz leírást: [link]
2011. jan. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Platypus ***** válasza:
Neonhallal is érdemes próbálkozni. A kolibrihal is igen mutatós és különleges, szinte senki sem tartja. Bár eggyel nagyobb méret. Az endler guppi is népszerű. A Danio erythromicron régóta tetszik, de még sose láttam belőle eladót. Sajnos az a tapasztalatom, hogy igazi nano halakat nem nagyon árulnak itthon. Engem már többször hülyének néztek mindenféle boltosok, hogy miért keresek olyan kicsi halat, amikor "hatalmas" akváriumaim vannak (40l).
2011. jan. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat.

A kolibri tetszik, ez az egyik amin gondolkozom, de belőlük csak egy kisebb csapat fér el, ahogy nézegetem 50 literre ír 6-ot, ami egy minimális szám rajhalnál. E mellé nem tudom érdemes-e egy törperazbóra csapatot még bezsúfolni (10 darab 30 literre), talán az utóbbiból kétféle 10-10-es csapat jobban érezné magát. Mi a véleményed?

2011. jan. 4. 21:28
 7/10 Platypus ***** válasza:
Szerintem inkább 2féle törperazbóra, a kolibrihalakkal biztos nem állnának össze rajba, akkora a méretkülönbség. A rajhal meg attól szép, hogy együtt mozognak. Színfoltnak passzolna hozzájuk még egy Dario pár.
2011. jan. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na köszönöm, szétnézek aztán kiderül mit tudok összehozni. A dario gyönyörű, már a kérdés kiírásakor is reméltem, hogy hasonlóan érdekes tippeket fogsz adni. Tudsz valamit a beszerezhetőségéről?
2011. jan. 5. 10:17
 9/10 Platypus ***** válasza:
A Vadonban kérdezném meg, hogy tudnak-e hozni. Vagy, ha nagyon bátor vagy, valamelyik plázás boltban. Az utóbbiakban rendszeresen látok ritka halfajokat, de a megbízhatóságuk tart a 0 felé.
2011. jan. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem tart, ott van :) Vagy alatta.

Köszi, szétnézek.

2011. jan. 6. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!