Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy telepítsem az akváriumot?

Hogy telepítsem az akváriumot?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy nagyobb akváriumot de sajnos nem tudom hogy kell a kis akváriumból áttelepíteni a halakat a nagyobb akváriumba,gondolom nem lehet csak úgy belerakni őket a vízbe vagy igen?
2011. jan. 4. 17:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Töltsd fel az új akváriumot, annyira, hogy a kicsinek még beleférjen a vize. Járasd legalább egy hétig üresen, majd csak utána telepítsd át a halakat a régi vízzel együtt. A régi szűrőszivacsát már az elején mosd bele az új vízbe.
2011. jan. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm,és még annyi hogy sajnos a nagyobb akváriumba kevesebb a növény és a pénzemet elköltöttem az akváriumra,a halak kibírják kevesebb növénnyel,addig míg nem veszek nekik egy kicsivel többet?
2011. jan. 4. 17:28
 3/12 anonim ***** válasza:
Kibírják persze, csak legyen legyen légpumpa, vagy a szűrő fújjon levegőt.
2011. jan. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
7%
Minek egy hétig járatni?Ne röhögtess.Amikor akváriumot takarítasz és cseréled a vizet egy hétig vödörben tartod a halakat?
2011. jan. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Hektor98 ***** válasza:
72%
gondolom nem a halakat tartja egy hétig vödörben , hanem a vizet hogy beálljon.
2011. jan. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A válasz írója 44%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:41


Ugyan én nem Murr vagyok, de igen járatni kell. A frissen kiengedett csapvízbe nem rakhatod bele a halakat. Lehet elég kevesebb idő is, hogy a klór kicsapódjon a vízből, pl 2-3 nap, de nem halnak bele a halak a kicsit tovább maradnak a kissebbik akváriumba.

2011. jan. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most először vettünk az akvárium aljára homokot és kavicsokat is (eddig csak kavics volt) melyiket kell alulra rakni a homokot és felé a kavicsot?
2011. jan. 4. 18:05
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen mindegy hogyan rakod, hiszen hetente talajporszívózni kell, így az hamarosan összekeveredik. Végül egyébként a kavics lesz nagyobb arányban felül.

44%-os válaszolónak pedig annyit, hogy azt sem tudod miről beszélsz. A halak nem vödörben vannak, hanem akváriumban. Azért kell üresen járatni az akváriumot, hogy a klór és egyéb káros anyagok kiszellőzzenek illetve átalakuljanak, valamint hogy a baktérium kultúra elkezdjen kialakulni. Igazából 3 hetet kellene várni, de mivel a kérdező abban a szerencsés helyzetben van, hogy a régiből a vizet és a szivacsot is át tudja rakni, alapból több bacival indul. Valamint alultelepített lesz az akvárium, hiszen a kicsiben is éltek a halak, most nagyobb helyük lesz, így nem terheli le túl hamar a vizet. 0 tudással inkább ne hurrogj le másokat.

2011. jan. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Mert mi lesz ha klóros vízbe teszi a halat?Semmi.Nem kell túllihegni.5 akváriumom közül a legkisebb 160 literes.Soha nem vártam napokat mégse pusztult el egy darab se.
2011. jan. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
44%, az akváriumaidhoz gratulálok, a saját állataival sajnos mindenki azt csinál, amit akar. Ahogy az értékelésedet elnézem, máshol is hasonlóan hasznos, kedves hozzászólásaid vannak. Ezzel nincs probléma, szerencsére mindenki ki tudja fejteni a véleményét veled szemben.
2011. jan. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!