Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy nagyobb akvárium sokkal...

Egy nagyobb akvárium sokkal több gonddal van?

Figyelt kérdés

Már 2 éve van egy 80 literes akváriumom. Jól megvannak a halak, növények, minden okés. Gondolkoztam, hogy egy nagyobb sokkal szebb lenne. Mondjuk olyan 120-200 literest.

Sokkal több dolgot kell vele csinálni, mint egy 8-assal? Sokkal drágábbak a dogok bele? Több gond van velük?

Mert ezzel az akváriumommal jól megvagyok, minden jól működik, értek hozzá. De, egy ilyen nagy akváriumot más gondozni?


2011. jan. 5. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem egy 120-200 literest nehezebb. Egyből a takarításra gondolok. Sokkal nehezebb ha nem vagy olyan erős akkor 2 ember kell hozzá, hogy kitisztítják. Én csak a tisztítással lennék gondba. Mással nem! (=
2011. jan. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gfero ***** válasza:
100%
egy akvárium minél nagyobb annál kevesebb gond van vele .drágábbnak esetleg egy pár száz forintal az áram meg víz de lehet hogy jó a 80-asbol a 120-asba
2011. jan. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 gfero ***** válasza:
bocsi azt akartam hogy a 80literes aksibol lehet hogy a szűrő meg a fűtő jó a 120 literesbe de 200 literesbe biztos hogy nem jó de akkor se kerül egy vagyonba mást venni
2011. jan. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:

Vízcserekor többször kell fordulni a vödörrel. Ennyi a plusszmunka. Összességében egy nagyobbat egyszerűbb gondozni, nem kell olyan gyakran hozzányúlni és elrontani is nehezebb.

Egy nagyobb szűrő és egy erősebb világítás biztosan szükséges, ezek nem olcsók. Meg egy nagy akváriumba sok növény fér, azok se ingyen vannak.

2011. jan. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igazából minnél nagyobb az akvárium, annál egyszerűbb fenntartani, annál kisebb a hibalehetőség. Nem más gondozni, nem lesz jelentősen több dolgod. De természetesen drágább, főleg a dolgok beszerzése. Mondjuk, hogy a belső szűrő és a fűtő megfelel, ami volt. Viszont szükséged van egy külső szűrőre, mivel a vízcsere ekkora méretnél már nehézkes. Ez legyen mondjuk 15 ezer forint. Aztán az akvárium tetővel, világítással szintén nem kis összeg, esetleg használtan, vagy ha van kedved barkácsolni, kibírható. Az elektromos fogyasztás kb. a kétszerese lesz.
2011. jan. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Doruss ***** válasza:
Kicsit több vizet kell kicserélned, gondolom ez egyértelmű. De azon kívül nem nehezebb semmivel. Sőt, minél nagyobb az akvárium, annál jobban képes beállni a biológiai egyensúly. Csak érdekességként egy akvárium kb. 1500 litertől már öntisztító. De gondolom akkorát nem akarsz :)
2011. jan. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!