Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van olyan szer amivel kiirthat...

Van olyan szer amivel kiirthatom a csigákat az akváriumból, de a halakat nem öli meg?

Figyelt kérdés
Ha igen hol és mennyiért tudom beszerezni?
2011. jan. 5. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
A nevét sajnos nem tudom,a Fressnapfban lehet kapni.Kék doboza van,10 db tabletta van benne és pár száz forintba kerül.
2011. jan. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szer az van, de szerinted a sok rohadó csigatetem jót fog tenni az akváriumodnak? Inkább, ha megfelelően nagy az akváriumod, egy botiát szerezz be. Ha kicsi, akkor este tegyél be egy forrázott salátalevelet, reggel rengeteg csigát ki tudsz venni vele. Ezt néha csináld meg, az a pár csiga pedig, ha nem etetsz túl, akkor nem fog túlszaporodni. Még hasznosak is, hiszen kajamaradékot és algát esznek.
2011. jan. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy oldottam meg, hogy a halakat kiszedtem, le a víz, és leforráztam az egészet, utána nem maradt egy csiga se.
2011. jan. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az oké hogy a csigák alapvetően jók. Eszik az algát stb.... de egy 60literes akváriumba több száz (egyenlőre ilyen 1mm-esek) csiga rohangáljon..... az már sok.
2011. jan. 5. 22:03
 5/7 Platypus ***** válasza:
Vegyél csigaevő csigát(Anentome helena).
2011. jan. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
igen, a csigaevő csiga, vagy a Botia is jó ha ki akarod írtani őket :) De a házuk lehet ott fog maradni, azt ki kell halásznod akkoris.
2011. jan. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az valóban sok. A csigaevő csigát azért nem szeretem, mert nagy koszt hagy, a botiának kicsi az akid. Inkább a salátás megoldással próbálkozz, hidd el, 30-40 darab simán lesz rajta egy-egy éjszaka alatt. Vagy van csigacsapda is. De ha kiölsz 100 csigát egyszerre, azzal halálra ítéled a halaidat is.
2011. jan. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!