Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Alszanak a halak?

Alszanak a halak?

Figyelt kérdés
2007. máj. 29. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Igen, bár sok halnál inkább csak pihenésnek nevezhetjük ezt az állapotot.


Az alvás a különböző halaknál különböző formában jelenik meg. Néhány hal és kétéltű faj csökkenti a tudatosságát, de soha nem válik teljesen öntudatlanná, mint mi, emberek. Ez azt jelenti, hogy kevésbé figyelnek környezetükre, de agyuk éppúgy működik, mint az aktív szakaszban. Az éberség és az alvás között "lebegnek" félúton.

Van olyan hal is, pl. a bohóchal, amely oldalára fekve alszik az akvárium fenekén.


Néhány halfaj téli álmot alszik, hibernálják testüket, anyagcsere-folyamatuk pedig fokozatosan lelassul, a hőmérséklet csökkenésével folyamatosan lassul anyagcseréjük, aktivitásuk, és bódulatba esnek, még táplálkozni sem kelnek fel. Ezek a halak rendszerint a tó fenekére visszahúzódva töltik "téli álmukat".

2007. máj. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Nekem aranyhalaim vannak és szoktak aludni!Ez álltalában úgy szokott kinézni,hogy kicsit lejebb ereszkedve az akváriumban csak úgy lebegnek egyhelyben magukban!Ilyenkor nem nagyon reagálnak semmire sem.És vicces,de többnyire ők is éjszaka csinálják ezt!
2007. júl. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Bizony, "alszanak". Éjjel teszik, ilyenkor lent vannak a talajon vagy ráhasalnak valamire. Ha az éjszaka közepén felkapcsold a villanyt, magad is láthatod, először nem reagálnak semmire, majd szép lassan "felébrednek".
2008. júl. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Doruss ***** válasza:
84%
Igen, alszanak. Az enyéimnél volt olyan, hogy későn értem haza, egész nap nem voltam otthon, és nem tudtam villanyt kapcsolni, és mire hazaértem már sötét volt és elaludtak. Vicces sztori volt az biztos.
2010. jan. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Az enyémek is alszanak, általában bemennek a kagylókba, mert mindenkinek van egy kagylója :) (4-en vannak)Az egyik halam, furcsa módon, az akvárium tetején fejjel lefelé lebeg, és úgy alszik
2010. júl. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
11%

Utolsónak!:

Lehet hogy halott xxxD Az én vörös neonjaim is alszanak az akvárium alján.a dániókat még nem láttam aludni éjszaka is pörögnek.a szifók is viszonylag nyugodtan lebegnek.

2010. dec. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Éböl hadnagy válasza:
22%
Az neonhalam is egyszer fejjel lefelé a víz tetején aludt de hiába ébresztgettem nem akart felkelni.
2011. aug. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
11%

20:29

Nem halott mindig ugy alszik xdd

utolsóelőttielőttivoltam XDD

2011. aug. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
ez jó volt:)fejjel lefelé lóg és úgy alszikxD
2011. okt. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
15%

már nem tudom hogyan alszik mert megdöglött:(

15:25 voltam:D

2011. okt. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!