Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Parakillel kezelt akváriumban...

Parakillel kezelt akváriumban mennyi eséllyel maradnak meg az "újdonszült" Mollyk?

Figyelt kérdés

Másfél hete vannak az új (de bejáratott!)akváriumunkban halak. Azóta már több kérdésre kaptam választ tőletek.

Ma reggelre a három neonhalon pár helyen, jellegzetes "búzadara" pötty jelentkezett. Parakill Turbót javasoltak a szakboltban, 54l-es akváriumba, az egész, 50 literre való oldatot. Bár a mi akváriumunkban, félek nem volt 50 liter víz (10 centi hiányzik a tetejéig).

29 fokra kellett vennem a hőmérsékletet. Megtörtént.

Estére az egyik kis molly lány megszült. Ugye nem maradnak meg? A kezelést helyesen csináltam? A már látványosan beteg halak felgyógyulnak?

Három hét múlva javasolták a kezelés ismétlését,nem sok ez?

Köszönöm a válaszokat és kérem vegyétek figyelembe tanácsadáskor (tisztelet a kivételnek!), hogy sokan vagyunk teljesen kezdő, de ugyanakkor nagyon is felelőségteljes állatbarátok...csupán most kezdtük, ezért fordulunk hozzátok.Köszönöm: Klara


2011. jan. 7. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

A kishalak túlélhetik, ez főleg attól függ, hogy mennyire súlyos a betegség. Minnél előbb kezeled, annál nagyobb az esély a gyógyulásra. A szert nem kellett volna mindet beleönteni, mert egy erős méregről van szó, legközelebb pontosan be kellene tartani az adagolási utasítást, de ennyitől még nem lesz nagy baj, kibírják. A kezelést ismétlését kicsit félreérthetted, 3 NAP múlva kell újra adagolni, de előtte csinálj 30%-os vízcserét előre bekészített pihentett vízzel. A 29 fokos hőmérséklet jó, a világítást le kellene kapcsolni és ne etess a kezelés ideje alatt (6 napig). Sokat segít, ha 5 csapott evőkanál jódmentes sót is adagolsz az akváriumba. Vízcserekor szintén pótold az 1 ek/10 liter mennyiséget. Dióhéjban ennyi, amit tehetsz, ezen felül csak reménykedhetsz, hogy minnél többen túlélik. Minden jót a kezeléshez, szorítok a halaidnak!

2011. jan. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja, és kezelés után, a 6. napon 50% vízcsere szintén pihentett vízzel. És nem szabad elszomorodni, ez mindenkivel előfordul, általában nem a te hibád, hanem a boltoké. Ahogy én látom, az eladott díszhalak hatalmas százaléka betegségben szenved.
2011. jan. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm Murr! Ez a kedves és segítőkész válasz most nagyon is hiányzott, a "helyzet"-tel kapcsolatban kialakult, megtépázott hangulatomban. :-) Köszönöm, úgy fogok tenni, ahogy tanácsoltad!
2011. jan. 7. 22:55
 4/11 anonim ***** válasza:
Nincs mit, szívesen segít itt mindenki, csak az elhanyagolt, bután tartott önfejű emberek miatt szoktunk felszisszenni, illetve emiatt jár a lecseszés. Egy betegség mindenkivel előfordul, és mi is kezdtük valahol, ki régebben, ki mostanában. Ráadásul hasonló cipőben járok, édesapám karácsonyi ajándékai pusztulnak, minden jel nélkül, számomra érthetetlen okokból. Nem tudom mit élhettek át, mire hozzánk kerültek, de már mindent megpróbáltam ami eszembe jutott. Mégse jó sehogy. Elég rossz érzés tehetetlenül nézni.
2011. jan. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Murr tökéletesen leírt mindent, én csak az új halak fertőtlenítésére szeretném még felhívni a figyelmedet.Talán ezt a fertőzést is elkerülhetted volna,egy 10-20 perces gyógyfürdővel.A fertőtlenítést új halak és növények betelepítése előtt érdemes megcsinálni.Ettől még jobb egy kis karantén akvárium, ahol 1 hétig megfigyelheted az új halakat.Fertőtlenítőként sok minden megfelelő én most azt ajánlom, amit én használok.Metilénkék,Malachit zöld 10-10 csepp 5 liter vízhez 15-20 perc, vagy parakill-dezinfekt, ugyan így,jó a parakill turbó is, de azt nem szabad keverni dezinfektel ebből értelem szerűen 20 csepp kell.A halakat figyelni kell végig és ha pipálni kezdenek, eldőlnek,idegesen rángatóznak, azonnal tiszta vízbe kell tenni őket és a vegyszeres víz felét, tiszta vízre kell cserélni.Általában nyugodtan viselik ezt a fürdőt, de néha előfordulhat egyik másik érzékenyebb hal nem bírja, ezeknél kell egy kicsit hígítani.Sok sikert a gyógyításhoz és a további halgondozáshoz.
2011. jan. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Murr,remélem ti is hamarosan túl lesztek ezen a tehetetlen állapoton!

A fertőtlenítő-gyógyfürdő leírást nagyon köszönöm.

Igen, igazad van, egy pici, "megfigyelő" akvárium szükséges lesz. :-)

2011. jan. 8. 07:31
 7/11 Salx Narval ***** válasza:
Mi a gond Murr, hátha segíthetek?
2011. jan. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hátha. Leírok mindent, te jobban ismered őket. Tehát megvettem a 4 aranyhalat, karantén nélkül bekerültek a 130 literbe, hiszen nem volt csak egy anci a lakója, így inkább őt vettem külön és a nagy lett a "karantén". Egyikük már megérkezés után dűlöngélt, elkülönült, a többiek együtt úsztak, felfedezték a helyet, megcsípkedtek mindent. Előbbit édesapám visszavitte, mert ismerőse volt a boltos, kapott is egy másikat (én nem ezt tettem volna, de végülis megértem őt is, mindegy). Egy hétig minden rendben ment, az anci visszakerült, viszont egyik arany rendszeresen lefeküdt az aljzatra pihenni. Nem tetszett a dolog, egyik reggelre nyom nélkül el is tűnt. Aztán 1-2 nap múlva észrevettem, hogy az anci darakóros, na mondom remek, az aranyhalakon nem lehetett észrevenni. Megkezdtem a kezelést, etetés nuku. Elmúlt a darakór (6 nap kezelés vízcserékkel), másnapra mégegy eltűnt. Most a harmadik pihenget az aljzaton. A vízzel minden rendben, nitrát nulla, ph, nk, gk normális, a szűrő szépen porlasztja az oxigént 24 órában, a víz 22 fokos. Nem tudom, mi lehet a probléma. Bélgyulladásra gyanakszok még, de koplaltak egy hetet és már karácsony óta zöldséget és sera aranyhaltápot esznek felváltva, keveset.
2011. jan. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
Hát kedves Murr az nyilvánvaló, hogy fertőzött halakat vettél.Én az összeset visszavittem volna.Hogy érted azt, hogy nyomtalanul eltűnt? Ennyi idő alatt, nem ehette meg az anci, főleg kettőt és ekkora méretű halakból.Mindent átnéztél, nem ugrottak ki? Na mindegy nem ez a lényeg, azt hiszem újra kellene kezdeni az egész telepítést egy alapos neomagnolos fertőtlenítés után, más helyről származó halakkal.A tünetek engem inkább az Oodiniumra emlékeztetnek az fekteti le a halakat és eléggé hasonlít a darakorra és elég gyakori a pontyféléknél. De nyilván más fertőzés is fenn állhat.Ha igazam van, akkor sajnos nem minden esetben hatásos a darakór ellen használt gyógyszer, még megemelt dózisban sem.Talán a Sera Oodinium hozna javulást és az elsötétítés.(A szer használata után 50% vízcsere és dupla adag Sera Aquatan kell, a réz megkötésére.) Sajnos én is csak találgatni tudok.Ha ennyire brutális a fertőzés, nem sok reményt látok a gyógyulásra.
2011. jan. 9. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ. Azt nem tudom, hogy tudott nyom nélkül eltűnni, mindent felforgattunk az akiban, de még egy gerincet sem találtunk. A szűrőben sem volt nyoma, kiugrani sem tudott a fedett akváriumból, de körbenéztünk. A másodikat már megtaláltuk, gyakorlatilag érintetlenül, tehát az elsőt sem ehették meg ilyen gyorsan. Ez már rejtély marad. A betegségre visszatérve, remélem nem Oodiniumról van szó, mert még a beteg halnak is volt étvágya, a földön fekvés sem tehetetlen volt, ahogy a leírás írja, csak olyan pihengetés szerű. Még egy kezelést az anci nem bírna ki, már így is féltettem. Most várok kb. 3 hetet, addig kiderül megmaradnak vagy elhullanak-e, aztán egy ismerősöm ajánlott a tavából néhányat, sajnos néha későn érkeznek a jó megoldások. Mégegyszer köszönöm a segítséget! Kérdező: bocsi, hogy ezt itt tárgyaltuk meg
2011. jan. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!