Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez véletlenül nem állat...

Ez véletlenül nem állat kinzás, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Történt ma, hogy elmentünk az állatkereskedésbe körül nézni hát eléggé rosszul voltam a látványtól,nagyon sajnálom a halakat...

Volt 3 hím betta mind a 3 egy kis méretű pohárba beledobva, az egyik nem tudom pontossan mi a betegség neve olyan mint ha a halat fátyollal boritanánk be , a másik kettő hevert a pohár alján és alig vette a levegőt.

kb egy 10cm es algaevő egy akkora pohárba volt beledobva amibe éppen elfért, nagyon rosszul nézett ki...

az akváriumba lévő halak sem éppen voltak éppen szép látványok, és egy kis akváriumba sok sok hal közé még egy 10cmes algaevő be volt nyomoritva...

a teknösök vizében több volt az ürülék már szinte mint a víz...

teljesen felháboritó, nem lehet ilyenkor valamit tenni???

Pont olyan kék bettát szerettem volni ami nagyon beteg volt....de náluk biztossan nem fogok vásárolni...

és ráadásul mindent nagyon drágán ad...


2011. jan. 8. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Állatkínzás, de sztem senki sem foglalkozik ilyesmikkel. Ha megnézed a tescoban is milyen akváriumban vannak a halak, alig bírnak megmozdulni.

Tuti van erre valami szabályozás, de gondolom senki sem ellenőrzi őket...

2011. jan. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha feljelented ôket, akkor lehet bezáratják velük a helyet. Megérdemelnék
2011. jan. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez bizony jelenthető, ezekre mind létezik törvényben előírt szabályozás. Valamilyen állatvédő szervezettel kellene felvenni a kapcsolatot. Ha esetleg pestiek, privátban megadhatnád az elérhetőségüket.
2011. jan. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Platypus ***** válasza:
100%
Ha nagyon szutyok a hely, még az ANTSZ-t is a nyakukra lehet küldeni.
2011. jan. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Halpenész lehetett rajtuk? Vattaszerű szürke bevonat képződik, s a halak sérült testrészein keresztül behatol az izomszövetbe.
2011. jan. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyon is az. jelentsd fel őket! Vagy min küldj rájuk vmi állatvédő szervezetet! Hátha bezáratják...
2011. jan. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
De igen, ez teljes mértékben annak minősül.
2011. jan. 9. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

de ez állatkinzás debreceni halnapon egy kb 2mx 50cm x 50cm

akváriumban nem tudom pontosan szerintem 30-50 ponty volt

2011. jan. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez több ponton is sérti az állatvédelmi törvényt, megnevezve:


1. A halakat életmódjuk szerint, tengeri, édesvízi, illetve brakkvízi akváriumi egységekben, recirkulációs vízrendszerekben

kell elhelyezni, melynek elemei – technikai megoldás függvényében – a bemutatási célt szolgáló akvárium,

a kiegyenlítõ tartály, a szûrõegység a keringtetõ szivattyúval és a csõrendszer.


3. Az egy-egy akváriumi egységben maximálisan elhelyezhetõ halmennyiséget az alábbiak szerint kell kiszámítani:

A bemutatási célt szolgáló akvárium (A) és a kiegyenlítõ tartály (B) literben számított térfogatának összegéhez hozzá

kell adni a szûrõrendszer által elõállított tisztított víz literben számított mennyiségét [szûrõegység (C) és a csõrendszer

(D) literben számított összes víztérfogata megszorozva a szûrõrendszer óránkénti forgatási rátájával (T) egyenlõ

az összes literben számított hasznos víztérfogattal]. Az így kapott értéket el kell osztani a következõ táblázatban

meghatározott 1 cm halra jutó víztömeg értékkel. Az eredmény a medencébe telepíthetõ halak összes testhosszát (L)

adja cm-ben.

Képletben:

A B C D T

E

L

+ + + ´

( ) =

I. Édes- és brakkvízi halak

A halak testhossza

1 cm halra jutó víztömeg literben megadva (E)

1. 0–20 cm-ig 2

2. 20 cm-t meghaladótól 100 cm-ig 10

3. 100 cm-t meghaladó 15

2011. jan. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nem murr nem pestiek...lehet az lesz hogy rájuk küldöm az állatvédöket vagy valakit , jövöhéten benézek és ha a helyzet változatlan akkor majd telefonálgatok, és remélem bezárják!
2011. jan. 9. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!