Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány litertől ajánlott a...

Hány litertől ajánlott a külső szűrő?

Figyelt kérdés
Olyat olvastam, hogy a nagyobb akváriumokhoz kell külső és belső szűrő. Miért?
2011. jan. 9. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert a kisebb akváriumokban a nitrátkoncentráció (mérgező bomlástermékek) féken tartható rendszeres részleges vízcserével. Egy nagyobb akváriumnál ez már teher. A külső szűrő ezen kíván segíteni. Tehát pontos szabály nincs, hogy hány litereshez kell a külső, 100 literből heti 30 litert lecserélni szerintem már fárasztó, ettől felfelé már érdemes használni.
2011. jan. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Frontosa ***** válasza:

A külső szűrő inkább a biológiai szűrést végzi. Nagyobb a szűrőfelülete és lassabb a vízforgató sebessége (méretéhez képest), így meg tudnak benne telepedni a hasznos baktériumok, amik a szennyező anyagok lebontásában segítenek. 100 liter felett már célszerű használni, de persze kisebb akváriumnál sem árt. Egy kisebb külső szűrő csodát tesz egy 50-70 literes akváriummal is, ráadásul el lehet a szívóágat rejteni, így nem zavarja az összképet. Növényes akinál szinte kötelező. 150-200 liternél már mindenképpen kell hozzá egy kiegészítő belső szűrő is, függetlenül a teljesítményétől.

Én csak ajánlani tudom.

Próbáld ki és meglátod. =)


Üdv,

2011. jan. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A belső szűrőkben nincs is biológiai szűrés?
2011. jan. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Frontosa ***** válasza:
De van, de nem olyan mértékű, mint egy külső szűrőnél, a szűrőfelület méretéből adódóan.
2011. jan. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!