Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növényes aksi tápozás. Hogyan?

Növényes aksi tápozás. Hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy 10 littyás üres aksim. Gondoltam megpróbálkozom egy növényes nano-val. Mivel nem profi technikám lesz igénytelenebb (viszont mutatós) növényekre gondoltam. Jávai moha, anubias nana, brazil mini kardfű. Az aksi csak 16 cm magas, így 3-4 cm aljzatnál nem tudok többet beletenni.

A kéréds: Ha a fenti növények kapnak az aljzat alá mondjuk 1 cm tartós táptalaljt, milyen intenzitással kell őket tápozni.


2011. jan. 9. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy co2-zni fogod-e őket és hogy mennyire erős a világítás. Mindennek összhangban kellene lennie. Ha nem lesz co2, akkor ne világíts túl erősen (5 watt szerintem elég) és tápozni sem kell pluszban. Viszont a szűrés és rendszeres vízcsere fontos.
2011. jan. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi Murr!
2011. jan. 9. 14:14
 3/8 Platypus ***** válasza:

Szerintem bátran vállald be a 10W világítást, minél kisebb az akvárium, arányaiban annál több fény kell ugyanahhoz a hatáshoz. Nekem van egy 5 literesem mohákkal és néhány csigával, 8W-os T5 van fölötte, és semmi alga, pedig csak hetente egyszer öntök a nagy akvárium vizéből, ennyi a tápozás.


Növénytápnak az easy life profito-t ajánlom, ez egy jó mikroelemes táp, amiben van kálium is, ellentétben sok más márkával. Tehát emellé a táp mellé nem kell kiegészítés. Elvileg heti adagolású, ezt el kell osztanod 7-tel és naponta adagolni. A táptalaj ezt nem befolyásolja, a jó táptalajnak az a lényege, hogy a talajban marad, és onnan veszik fel azok a növények, amik képesek rá. Esetedben ez egyedül a Lilaeopsis.

CO2 pótlásnak easy carbot kell venni, sokkal több mint a semmi. Létezik belőle "hamisított" olcsóbban, az is tökéletesen megfelel, én olyat használok.

2011. jan. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Platypus!


Szóval véleményed szerint ne tegyek táptalajt és tápoldatozzak naponta?

Egy kis táptalaj, (kb 1cm) a kardfű miatt, és esetleg a naubias nana miatt, + tápoldatozás a moha miatt naponta, sok lenne?


Köszönet!

2011. jan. 9. 14:58
 5/8 Platypus ***** válasza:

Az anubiast egyáltalán nem szabad beásni a talajba. Csak fel kell kötözni valami fára vagy kőre.

Alapból ha csak 1 talajtápot igénylő növényed van, azt mondanám, vegyél inkább tablettásat, és oda dugdosd, ahol a növényed van. De pont a Lilaeopsisnál nem működik, mert ha nőni kezd akkor vékony kis indákat növeszt mindenfelé, és nem marad meg koncentráltan egy helyen. Szerintem rakd be azt a táptalajt, ártani nem árt, és ki tudja mikor jön meg a kedved egy másik növényhez.

A lényeg, hogy a talajtáp mellett ugyanúgy kell a vizet is tápozni.

2011. jan. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi-köszi!!!
2011. jan. 9. 15:31
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

itt egy új kép, (nem az enyém)

Kis levelu vízikehelly + Anubias nana vasfára kötve

5 literes aki


A kardfűnek sok fény kell, a többinek nem.


Én azt a füvet csak simán beledugtam a kavicsba:

A cserepet leszedtem róla, rajtahagytam egy kis gyapotot felül, de alulról letépkedtem, hogy ne legyen túl magas, és körbetekertem damillal hogy a gyapot ne essen le róla

(és 1 nagyobb kavics van a közepébe hogy ne repüljön fel).

és úgy bedugva a kavicsba.


Az anubias nana és a jávai mohánál pedig nem létezik igénytelenebb növény, annak fény se kell és táp nélkül növekszik. Az bárhol megmarad.


CO2-t se használok.


Nálam a garnélák belekakálnak a vízbe, az bőven elég növénytápnak, és rendben tartják a kis kertet, ha algásodik az algát megeszik róla.

2011. jan. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként lehet kapni nálunk itt a közeli díszhalboltban egy olyan magyar táptablettát, nemtom mi a neve, mert már elfogyott. Az pár száz Ft, olyat volt hogy bedugtam néha egyik-másik növény gyökeréhez. Szal nálam ennyi volt a nagy tápozás :) Ezeknél a típusú növényeknél tökmindegy.
2011. jan. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!