Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért csinálja ezt a halam?

Doruss kérdése:

Miért csinálja ezt a halam?

Figyelt kérdés
Az egyik fekete neonhalam 4-5 napja nagyon furán viselkedik. Meg van ferdülve a gerince, vagy nem is tudom, így meg van hajolva. Emiatt nem tud rendesen úszni és rángatózva próbálja magát egy helyben tartani, mert másképp elviszi a sodrás. És már nem is eszik. Amikor először láttam, hogy ilyen, azt gondoltam, biztos el fog pusztulni, de még él. Mi lehet a baja? Semmi más külső tünetet nem mutat. Miért van ez? Tehetek érte valamit.
2011. jan. 9. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
2011. jan. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:
Sajnálom, de ezen nem lehet utólag segíteni. Nekem szinte az összes sima neonhalam ilyen lett, úgy egy évig még éltek ebben az állapotban. Csak éppen nem voltak túl esztétikusak.
2011. jan. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mondjuk nem igazán hittem, hogy segíthetek rajta, de úgy sajnálom szegényt... Lehet, hogy rosszul tenyésztették és azért ilyen? Mert voltból vettem. Amúgy azért nem eszik, mert szegény nem tud rendesen felúszni a felszínre a kajáért. Nem fog éhenhalni?

2011. jan. 9. 14:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos semmit nem lehet tenni elenne.Nálam is volt már ilyen.Nekem általában csak 5 napig huzzák , aztán végük.Ha enni sem eszik akkor biztos hogy pár napon belül elpusztul.Le fog fogyni és majd csak egyre romlik az állapota.
2011. jan. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:
Sok embertől hallottam azt a véleményt, hogy azért alakul ki, mert az ivadékhalakat magas hőmérsékleten tartják, hogy gyorsabban nőjenek, és ez teszi tönkre a gerincüket. A cikk szerint a beltenyésztés, a rossz eleség és az oxigénhiány okozza. Csak annyit tudok biztosan, hogy a népszerű, olcsó fajtáknál ez népbetegség, nekem még nem sikerült úgy vennem neon vagy dánió csapatot, hogy egy részük ne végezte volna így. Azt nem figyeltem meg, hogy hamar belepusztulnának, egy ismerősömnek volt egy félelmetes alakú dániója, ami hosszú évekig élt nála.
2011. jan. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos valóban menthetetlen, a helyedben megkímélném a további szenvedéstől, leépüléstől és éhen pusztulástól... Ha jeges vízbe teszed, akkor fájdalommentesen, néhány pillanaton belül kimúlik. Sajnálom.
2011. jan. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat...

Azért még várok egy kicsit, egyelőre nincs szívem szegényt elpusztítani... De ha romlik az állapota akkor megteszem :(

2011. jan. 9. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!