Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Írnátok egy ideális halösszeál...

Írnátok egy ideális halösszeállítást 54 literes akváriumba?

Figyelt kérdés
Milyen halakat,és melyikből mennyit.
2011. jan. 9. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Egy csapósügér és napi 3-4 guppi
2011. jan. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]


Innen választasz 1-2 fajt, aminek az van ott az igényeinél, hogy 50 literre x hal. Meg veszel mellé még 3-4 törpe szívóharcsát és kész. Többet nem igazán tennék.

2011. jan. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
én nyolc-tíz neonhalat,négy páncélosharcsát és egy algaevőt ajánlok
2011. jan. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Neked meg egy 50000 literes meg melléd egy cápa,persze sok növénnyel hogy tudjál bújkálni.
2011. jan. 9. 19:07
 5/8 anonim ***** válasza:
10-15 neonhal és 2-3 mini harcsa
2011. jan. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:
93%

A csapósügeres ötlet kitalálója biztosan jól érezné magát egész életében egy budi méretű helyre zárva. Nekem volt ilyen halam, és nagyon hamar elérte a 10 centis méretet, 100 liter alatt nem ajánlott tartani. És élő guppival etetni sem túl állatbarát dolog.


54 literbe vehetsz 3-4 hím és 5-6 nőstény guppit, vagy endler guppit, mellé 3-4 otocinclus harcsát. Kezdésnek nem kell több guppit venni, hamar elszaporodnak. Guppi helyett vehetsz 15-20 Boraras urophtalmoides törperazbórát.

2011. jan. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lassú békés halak, pl

6db ékfoltos razbóra, 6db tetra, 6db bíborlazac, 8db neon


(nem kell ezt mind megvenni, de tarthatók együtt és csapathalak, azért kell egy féléből sok)


az általános, xipho, molly, platti

én ezeket én nem kedvelem mert olyan idegbetegek szertinem de hát sokan tartják


Guppyt szaporítani pl mindenki tud, azt is lehet benne

veszel 2 hímet, és 4 nőcit aztán lesz vagy 200 db



zebradánió, leopárd dánió

ezeket is lehet bármelyik mellé rakni,

a dániók meg csipkelődősebb játékosabbak ők a víz tetején úsznak



aztán vannak egészen mini halak (1-3cm)-esek ezek mind csapathalak, sokat kell belőle venni 10-20db-ot:

Boraras Urophthalmoides, Rasbora Maculata, Endler Guppy, Parázs Lazac



Ezek meg a kedvenceim, de nekik lágyítani kell a vizüket kb 10 liter ioncserélt víz hozzáadásával:

Galaxy Razbóra, Boraras Brigittae.

A Galaxy lágy vízben gyönyörű színes lesz.

A brigittae meg szép piros és irtó picike, abból is kell 10-20db hogy jól nézzen ki.


Törpe szívóharcsát viszont mindenkép érdemes venni 2db-ot akármelyik hal mellé, mert ők nagyon jól takarítják az akváriumot, algát esznek, belülről lenyaláják az akvárium falát (jó kis rabszolgák).


Hát neked kell eldöntened hogy mi tetszik.

De inkább menj be egy halas boltba nézelődni, nézd meg hogy mik vannak, mert lehet itt kiválasztasz olyat amit aztán meg se tudsz venni és akkor szomorú leszel :)

2011. jan. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
[link] én innen ajánlanám a halakat ebből bármelyiket. szerintem 6 galaxy razbóra és 10 RC garnéla jól mutatna
2011. júl. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!