Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyek azok a békés, akváriumi...

Melyek azok a békés, akváriumi halak, amelyek, nem "átlagosak és mindenkinek van"?

Figyelt kérdés

Átlagoson értem a guppit, xifot, gurámit, mollyt.....

Ne értsetek félre tünemény halak, csak szeretnék valami "újat", ami nem mindenkinek van. Persze azért ne legyen valami hatalmas extra igényű kis fickó, mert nem venném a lelkemre, ha bármi is történne vele:(

Ma töltöttük fel még csak vízzel és aljzattal a 120l-es akit. Berendezés kigondolva, egy hím betta tuti lesz benne, és egy rák a többi még kérdéses!


előre is köszi!


2011. jan. 9. 20:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem afrikai sügérek vannak, de nálad az kizárva. :)


Helyedben én vennék baltahasú lazacot, valami haláli aranyosak, különlegesek és szerintem még nem sok mindenkinek van.

[link]

2011. jan. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

köszike:)

de ahogy így át gondoltam, igen lesznek benne gurámik, dalmata mollyik is, hisz ők is gyönyörűek.:)

csak szeretnék valami különlegesebbet is, ami velük tartható.


hát gratulálok az akváriumodhoz, nagyon nagyon tetszik a sügeres akvárium is, de ez ahhoz kicsi lenne, meg tartok is tőle.

Neked nem rendezik át az akváriumodat?

2011. jan. 9. 20:45
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem :) Kövekből, palákból van nekik sziklafal építve, vagy nem is tudom hogy mondjam. Szóval ilyen nagy rakás, közötte tudnak bújkálni. És mindig kiássák a köveket, úgy kell visszatemetni, nehogy leboruljon az egész. :D Most is van egy nagy lyuk meg mellette egy domb itt elöl...előbb itt köpködött először az egyik yellow hím, aztán az mpanga. :) Hihetetlen, de imádom őket. :) 300 literesben vannak amúgy, meg van 2 db 54 literes nevelő, abban most 1 centis, meg 3 centis ivadékok vannak, már azok is pakolgatnak. :)
2011. jan. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 gfero ***** válasza:
kék,vörös,fekete neon,petitella,leopárd és zebra dánio,ciklámen ,üveg és citrom lazac ,ékfoltos razbora,fekete tetra,ezek a halak nem nagy igényűek és szépek
2011. jan. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

na igen ettől tartanék én is, a pakolástól. egyszerűen hiába rendezed be szépen, az biztos, hogy ők átrendezik:)

de megértelek, hogy imádod őket, mert csodaszépek


utolsó neked pedig köszönöm, meg fogom őket keresni a neten

2011. jan. 9. 20:54
 6/18 anonim ***** válasza:

Nekem most ő a favorit:

[link]

Éppen a "szokásos" halakról gondolkozom a váltáson, de nehéz a döntés.

2011. jan. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Platypus ***** válasza:

Kolibrihal. Gyakori faj boltokban, de senki sem tartja, mert a stresszes fiatal halak elég szürkék és unalmasak. De ha normálisan vannak tartva, és ivarérettek leszenek, akkor ilyenek:

http://www.youtube.com/watch?v=pUSNTaaE0BI

http://www.youtube.com/watch?v=fVuX1vwAxh4&feature=related

2011. jan. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

uhh ezek gyönyörűek!!! és van valami könnyen kiejthető nevük is?:P

én még nem is láttam a helyi állatkereskedésekben ilyen halat.

2011. jan. 9. 20:58
 9/18 A kérdező kommentje:
20:56 ők is gyönyörűek!!!
2011. jan. 9. 20:59
 10/18 anonim ***** válasza:

Kereskedésben én sem láttam, de pesten egy srác foglalkozik velük, tőle tervezem a vásárlást. Vele viszont találkoztam boltban is:

[link]

Kalászhal félék, egy-két magyar nevét hallottam már, például kék szemű gertrudes, de inkább csak angolul lehet olvasni róla.

2011. jan. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!