Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Molli vagy vitorlás fogasponty?

Molli vagy vitorlás fogasponty?

Figyelt kérdés
van egy halam amit nem tudom eldönteni hogy milyen fajta mert hasonlit az ezüst mollira, de nem tudom mert lehet hogy vitorlás fogasponty.hogy tudnám megkülönböztetni a két fajtát?
2011. jan. 9. 21:00
1 2 3
 1/23 gfero ***** válasza:
a vitorlás fogasponty sokkal nagyobb eléri a 18-20 cm közös akváriumot nem nagyon szereti mivel nagyon meleg víz kel neki kb 28 fok emelet meg nagyon oxigén dús meg algás vizet szereti + egy min 200 literes aksi .az ezüst mollik kb 7-8 cm -re nőnek meg nekem a lírafarkú tetszik
2011. jan. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
az a bajom hogy vanb ilyen halam és nemtudom mert az eladók álitolag nem megbizhatok és ők mollinak mondták.. lefénykéezzem majd?
2011. jan. 9. 21:21
 3/23 anonim ***** válasza:
Fényképezd, úgy könnyebb megmondani.
2011. jan. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
oké- holnap lefényképezem, és felrakom.
2011. jan. 9. 21:22
 5/23 Salx Narval ***** válasza:
Molly lesz az,főleg, hogy mondták is.Ennyi ismerettel, azért boltosnak is rendelkeznie kell, ha már halakat árul.Nem mondom, hogy néha nem adnak hülye tanácsokat és nem tévedhetnek, de ekkorát azért nem szoktak, pláne , hogy ötször drágább a vitorlás fogasponty mint a molly.Én merem remélni, hogy a boltosok nagy része, jól képzett akvarista is és még egy keresztezett változatot sem téveszt össze az ezüst mollyval.De majd kiderül, ha teszel fel képet.:D
2011. jan. 10. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Én még vitorlás fogaspontyot csak molli néven láttam boltba....


Amúgy miért kerülne 5x annyiba? Ugyan olyan elevenszülő szutyok, sőt, mivel a nőstény jóval nagyobb sokkal többet szül egy alkalommal. Én kajának tenyésztettem tengeri akvaráiumba.


Amúgy:

Ha hybrid (tehát poecilia latipinna-val keresztezett Poecilia velifera) akkor soha az életben nem állapítod meg, hogy melyik... Ezekből van a legtöbb a piacon manapság, mert jobban bírják a tiszta édesvizet.


Ha nem keresztezett, hanem eredeti tenyészváltozat akkor viszonylag egyszerű: Poecilia velifera eredeti változata hófehér, a latipinnáé nem.


Ami meg ilyen naracsságra - fekete pöttyös - ilyen olyan az majdnem mind molly hibrid.

2011. jan. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Salx Narval ***** válasza:
Nálunk egy párért 1800Ft-ot kérnek, míg a molly 220-250 Ft.Vitorlás fogaspontyként van kitéve, a vadas és a fehérkés is.Az ezüstmolly szintén 220-250Ft.Én eddig azért megtudtam különböztetni őket, bár kis városban lakok ,kis boltokban vásárolok, ahová nem kerül valószínűleg annyi hibrid.
2011. jan. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
itt vannak kéek. nem sokon látsznak. azt elmondanám hasegit , hogy volt gey him de már meghalt. és elég harcias volt, nem szerette ha más halak mentek oda mellé. és a farkánál az uszony két vége hosszabb volt
2011. jan. 10. 14:50
 9/23 A kérdező kommentje:
2011. jan. 10. 14:50
 10/23 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy molly.
2011. jan. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!