Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan használjam a CO2...

Hogyan használjam a CO2 tablettát?

Figyelt kérdés
Ma vettem először mert elég ramatyul néznek ki a növényeim. Azt írta az utasításban hogy 2-3 naponta 1 tablettát 20 literre hát én a 112esembe beleraktam 5öt. De most a víz felszíne elég zavaros, kicsit opálos és fehér foltos. Biztos hogy attól van. Elfog múlni? Jó ez az utasítás? Egyébként:,,aquaplant&CO2 széndioxid táptabletta vizinövények részére,,
2011. jan. 10. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
El fog múlni. De sajnos el kell, hogy szomorítsalak, semmit nem ér ez a tabletta, bár kicsit savanyít, de co2 utánpótlásra alkalmatlan, parasztvakítás. Amivel segíthetnél a növényeiden, az megfelelő világítás, tápozás és happy life carbo a tabletták helyett.
2011. jan. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
de jó én is ilyet vettem:(
2011. jan. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Platypus ***** válasza:
Nem igaz, hogy semmire se jó, csak nem így kell használni. Szükséged lesz valamire a víz alatt, amiben fel tudod fogni a keletkezett gázt. Például egy vizespohár lefelé fordítva, ebben a helyzetben rögzítve úgy, hogy ne maradjon alatta levegő. Aládobod a tablettát, a gáz egy része a pohár alatt megreked. Innen szép lassan beoldódik a vízbe. Komoly növényes akváriumhoz nem használják ezt a módszert, de például boltban, az eladó növények tárolóakváriumában már láttam. Nem konkrétan pohárral szokták, hanem egy kis üvegfülkét ragasztanak az akvárium egyik sarkába.
2011. jan. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ez most komoly hogy nem ér semmit????? akkor mi a francnak árulják és tupmálják rá az emberre....??? Na akkor már ezt is megkérdezem mert ezt is most adták: Adtak valami ivadéktápot, granex a márkája és azt mondta a faszi hogy ez nagyon jó mert ezzel ha naponta 5-6x etetek 1 hónap alatt elérhetik azt a méretet amit 2 hónaposan kéne. (guppikról van szó) Az van ráírva hogy granulált táp ivadékhalak részére. Ez se ér semmit? mert mondtam hogy vagy összetört lemezest adok de attól nem nőnek annyira vagy feldarabolt szúnyoglárvát de azt nincs kedvem mindig darabolgatni és akkor mondta hogy itt van ez , ez nagyon jó....
2011. jan. 10. 15:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor ahogy Platypus mondja, ezt a búrás megoldást kipróbálhatjátok, én ezzel még nem foglalkoztam, de magában a tabi nem ér sokat, mert egyből kiszellőzik a vízből, nem oldódik be. Viszont koszol is ahogy mondtad, nekem ezért sem volt szimpatikus. Az ivadéktáp pedig a megfelelő-elmegy kategória, igazából felnőnek tőle, nem lesz bajuk, de a fagyasztott artemia (sórák) sokkal jobb és apró, nem kell darabolni. Add felváltva a szűnyoggal és tökéletesen egészséges halaid lesznek.
2011. jan. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én minden nap dobok az 54L-es aksimba 1db-ot és Dajana folyékony tápot használok napi adagolással és elég szépen fejlődnek.
2011. jan. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Platypus ***** válasza:

Én soha nem használtam CO2 tablettát, mégis szépen fejlődnek a növényeim, szóval ez nem érv :)


Az a gond a szimpla bedobással, hogy a CO2 nagyon gyorsan oldódik és a hozzáadott mennyiség pár perc alatt maradéktalanul távozik a vízből. Ezalatt a kis idő alatt pedig a növények alig tudnak hasznosítani belőle. Az ingadozó CO2 szint pedig többet árt, mint használ. Akkor inkább easy carbot érdemes adagolni, ez egy folyékony vegyület, amiből CO2-t képesek kivonni a növények.

2011. jan. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Teljesen felesleges dolog vacakolni a tablettával.Nem ezen múlnak a dolgok, hanem a halak és növények helyes arányától, az ideális fényviszonytól, a rendszeres vízcserétől, a jó szűréstől, levegőztetéstől és az igény szerinti növénytáptól.Ha ezek megvannak, akkor a kellő mennyiségű CO2 szint is megvan.Ha viszont, a fent leírtak nem valósulnak meg, rakhatsz a vízbe akármit, akkor sem lesz belőle semmi.Nem akarom a kedvedet szegni, természetesen mindenki, próbálkozzon, kísérletezgessen kedve szerint, így lehet csak tapasztalatokat szerezni.Nincs az a táp, amelyik felérne az élő, ill fagyasztott kajával.A tápokat, szárított kajákat, csak kiegészítő élelmiszernek ajánlom, max heti 3, de inkább 2 alkalommal és lehetőleg ne egymás utáni napokon.Ha fontos neked a halaid egészsége, ezt tartsd szem előtt.
2011. jan. 11. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!