Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat tartotok és...

Milyen halakat tartotok és mekkora akváriumba?

Figyelt kérdés
légyszi irjatok válaszokat.
2011. jan. 10. 16:30
 1/10 anonim válasza:
0%
3 aranyhalat, 20 literes akváriumba.5 éve megvannak, nagyon igénytelenek, de szépek.
2011. jan. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, írjunk már baromságokat de állatkínzó! Komolyan nem hiszem el, hány ilyen hülye jön még ide???

ARANYHALAT NEM TARTUNK 100 LITER ALATT!!!!!

[link]

Olvassatok már utána az igényeinek annak a halnak, amit meg akartok venni basszus. Ennyire nem vagytok képesek? Nektek jó lenne leélni az egész életeteket egy wcben? Ha ott kellene aludnotok, sz*rnotok, ennetek? Szerintem rohadtul nem...


Kérdező, ajánlanék neked pár oldalt, ezekből ki tudod szűrni egyes halak igényeit, leírni nem lehetne:

[link]

[link]

2011. jan. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
120L esben: 2 hím guppi, 3 nőstény guppi, 2 platti, 2 anci, 6 zebradánió, 4 ékfoltos razbóra, 4 rózsalazac, 3 fekete neon +garnélák. Ja meg most külön akváriumban 15 literben 6 ivadék guppit nevelgetek.
2011. jan. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
okés. nagyon köszi. már most is vannak halaim. és remélem kaok nagyobb akvit, végülis megérdemlik a halaim.:)
2011. jan. 10. 16:45
 5/10 anonim ***** válasza:

Nah annyira felidegeltem magam, hogy sikerült félre is olvasnom a kérdést...azt hittem halat keresel és azt írjuk le, milyet tarthatsz, bocsi. :)


Szóval én 300 literben, illetve 2x54 literben tartom a következőket:


Labidochromis Caeruleus „Yellow”

[link]


Pseudotropheus Acei „Itungi”

[link]


Labidochromis sp. "Mbamba"

[link]


Pseudotropheus spec. "Elongatus Mpanga"

[link]


Melanochromis cyaneorhabdos "Maingano"

[link]


Pseudotropheus Socolofi

[link]


Valamint vannak páncélosharcsák:

[link]


Ancik:

[link]


Albínó ancik:

[link]


Botia-k:

[link]


Ennyi egyelőre :) Nemsoká beszervezünk valószínű egy kb. 200 literes trópusit is. :)

2011. jan. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
0%
16.43 asnak üzenem, de tarthatsz 100 liter alatt aranyhalar, van egy pár fajtája külonböző méretekkel.Amúgy meg vegyél be valami nyugtatót.
2011. jan. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az 54 litereseket amúgy nevelőnek és karanténnak használom, éppen amire szükség van, most nevelőnek vannak használva az egyik, 4 és 2 centis ivadékok vannak benne, és még van jelenleg 4 forgató nőstény, hamarosan onnan is lesz még szaporulat. :)
2011. jan. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem veszek be nyugtatót, mert nem vagyok idegbeteg állat. Te viszont annál jobban kínzod a halaidat. Olvass csak kicsit utána, nem én találtam ki, 20 liter semmilyen hal tartására nem alkalmas, maximum 1 db hím bettának, meg pár garnélának meg csigának...de nem 3 aranyhalnak. Nyisd meg a linket, majd meglátod a csodát. Attól, hogy a kereskedés fogni akart rajtad, és azt mondta, hogy jó lesz nekik a 20 liter, attól még nagyon nem úgy van.

De tessék, akkor még van itt pár link:

[link]

[link]


Tovább nincs kedvem keresgélni, nézz utána, rá fogsz jönni, hogy kínzod őket...és aranyhalak között nincs különbség, hülyeség amit beszélsz...

2011. jan. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Platypus ***** válasza:

Igen, lehet tartani 100 liter alatt aranyhalat, amíg fiatal és csak pár centis. De egy 20 literes akvárium semmiféle aranyhalnak nem alkalmas, fiatalnak sem. Jogos ha valaki ezen felháborodik, mert konkrétan törvénysértő, még ha nem is tartatja be senki. Az pedig, hogy ilyet egyesek másvalakinek is ajánlanak, az nálam is kiveri a biztosítékot. A leginkább túltenyésztett, gömböctestű aranyhalak is megnőnek akkorára, hogy alig férnek el egy férfi tenyerében. Egy közönséges aranyhal meg lehet 35 centis.


Nekem nano akváriumaim vannak, a legnagyobb jelenleg 40 literes, és nano halakat tartok bennük. Háromféle törperazbórát, Otocinclusokat és mellé garnélákat. Ekkora akváriumba szerintem nem is való ezeknél nagyobb hal (kivéve betta).

2011. jan. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nekem 126lesbe van

1 hím betta, 8neon,10guppi,1 anci és még baltahasút szeretnék bele:)

2011. jan. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!