Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Igaz az az állítás, hogy a...

Igaz az az állítás, hogy a hal olyan buta, hogy mire elér az akvárium egyik végébe, meg vissza, addigra elfelejti "hol járt", és ezért új nekik?

Figyelt kérdés
Csak azért nem értem, mert bezzeg kajáláskor tudják hova kell jönniük:P
2011. jan. 11. 18:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már régen megcáfolták, a halak akár hónapokig, évekig is emlékeznek dolgokra.

[link]

[link]

2011. jan. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
Az aranyhalra igaz csak.
2011. jan. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
gondoltam én:) köszi
2011. jan. 11. 18:28
 4/13 anonim ***** válasza:
Sem. Az aranyhalak kifejezetten intelligensek.
2011. jan. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Platypus ***** válasza:

Egyáltalán nem igaz!

A legenda oka egy kísérlet, amiben labirintusban való tájékozódásra próbálták meg megtanítani a halakat. A "melyik folyosón nem jártam még a 10-ből?" típusú feladatot tényleg csak pár másodpercig tudják észben tartani a halak, ami nem is meglepő, mivel ilyen problémával egyetlen hal sem találkozik soha a vízben, ezért az agyuk sincs ráállva a megoldására.

Más dolgokra viszont bizonyítottan emlékeznek hosszú hónapok múlva is. Például volt olyan, hogy paradicsomhalnak azt tanították meg, hogy az aranyhaltól féljen(más kísérlethez volt szükség hamis ragadozóra), és hónapok múlva is pánikolt a paradicsomhal a teljesen ártalmatlan aranyhaltól.

Sőt, bármelyik akváriumi hal pontosan tudja, az akvárium melyik sarkában szokta a kaját kapni, miközben csak naponta 1x kapnak.

2011. jan. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

igen én is ezért kételkedtem.

egy időben kapnak enni a halaim, (kivéve ugye a heti egy nap mikor nem kapnak) és előtte megkocogtatom az akváriumot, az etető alatt. Rögtön oda jönnek, és várják, hogy kapják a zabit:P

2011. jan. 11. 18:34
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálam a kajának a dobozát jegyezték meg.Tudják hogy melyik a finomabb.Ha például a harcsakajás dobozt emelem meg akkor csak 1-2 jön oda de ha a vörösszúnyoglárvásat akkor odacsődül mindenki. :) A halak sokszor meglepően okosak.Még a gazdájukat is megismerik.Ha nem engem látnak az akvárium előtt akkor nem is jönnek kaját kunyerálni.
2011. jan. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Bizony, megjegyzik a gazdit, ez tényleg igaz :) Uncsitesóm sügérei először féltek tőlem, mert bozontos hajam van, szokatlan volt nekik. A szőke lányokat viszont imádják :)
2011. jan. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
:D:D
2011. jan. 11. 19:17
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]

Ez elárul mindent.

2011. jan. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!