Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor telik le a beállási...

Mikor telik le a beállási idő, ha?

Figyelt kérdés
... az akváriumom 50l-es, ma lettek beleültetve a növények, a szűrő-levegőztető és tele lett töltve vízzel. Raktam bele Sera bio nitrivec beállási folyamat gyorsítót (ami egy 200l-es aksiba való tehát kb. a negyedét öntöttem bele). És a régi akváriumomból pedig átöntenék bele jó adag vizet (de csak az utolsó napok körül). Mikor tegyem ezt meg? Mikor tehetem bele a halakat?
2011. jan. 12. 18:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Egy hét bőven elég így neki. Ha a szűrőszivacsod is átkerül, mégjobb. De az is elég, ha belemosod. Viszont ha már van benn baci, akkor kevés halkaját is szórj a szűrőbe, hogy legyen mit enniük.
2011. jan. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Az előző szűrőmet félek szétszedni XD Nincs is olyan szivacsa (legalábbis kívül) mint az újnak ami nagyobb szűrő-levegőztető is.

A halkaját nem elég ha a vízbe szórom? A szűrőbe hogy szórjam be?

2011. jan. 12. 19:04
 3/16 anonim ***** válasza:
?? Milyen szűrő az, aminek nem tisztítottad a szivacsát? Nem a levegőztetővel kevered, ugye? A halkaját elég, ha a nyílásokon beszippantja a szűrőd, de oda tedd, ott van a legtöbb baci. Általában a fejrészüket lehet levenni a tartályról. Nem igényel semmilyen műszaki tudást, vagy csavarhúzót, egyszerűen levehető a feje. Nézd meg a használati utasítást.
2011. jan. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Mutatok képeket, úgy könnyebb. Ez a régi amit nem sok ideje van meg úgyhogy még nem takarítottam:

[link]

ennek nincs olyan szivacsos része alul, mint az újnak:

[link]

ennek a teteje:

[link]

2011. jan. 12. 19:39
 5/16 A kérdező kommentje:

a 2. kép ugyanaz, mint az első, bocsi, itt a jó:

tehát az új szűrő-levegőztetőm teljes nagyságban:

[link]


ennek van szürke szivacsa, de a réginek nem volt. arra a szivacsra gondolsz, igaz?

2011. jan. 12. 19:41
 6/16 anonim ***** válasza:
Egyik kezeddel fogd meg a fejrészt, másikkal a tartályt és húzd ellentétes irányba :) És tádám, meglesz a szivacs :)
2011. jan. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A réginek is van, csak neki a tartályban. Az új pedig valamilyen powerhead lehet, nem néz ki rossznak. De annak is van tartálya, abban is vagy szivacs, vagy valamilyen szűrőanyag van.
2011. jan. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
wáów köszönöm XD technika téren egy kissé félős vagyok. most olvasom a használati útmutatót. szerinted így elég bemeríteni a vízbe, ahogy a képen van vagy még jobban lenyomjam?
2011. jan. 12. 19:50
 9/16 A kérdező kommentje:
mond itt a használati útmutatóba valami szivattyúkamrát és tisztítását (meg a szűrőbetétét), de a rajzon amin a külön részei szétszedve mind le vannak rajzolva a szűrőkamra elég kicsi és nincs benne szivacs.
2011. jan. 12. 19:56
 10/16 A kérdező kommentje:
na jó,mindegy, ráérek még vele addig amíg el nem jön az ideje a tisztításnak :) arra felrakok majd egy külön kérdést, ha nem megy. most beleszórok akkor e köré egy kis halkaját, úgy jó?
2011. jan. 12. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!