Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Parakill használata így jó?

Parakill használata így jó?

Figyelt kérdés
2 halam darakóros de csak holnap tudom elkezdeni a kezelést parakill-el,ezt a 2 halat muszáj átrakni más akváriumba vagy a parakill mehet bele a társas akváriumba (mert azt olvastam hogy ha parakillt használok a halak 9 hónapig nem kaphassák el a darakórt) így a maradék 3 halamnak (nem betegek) semmi bajuk nem lesz attól hogy megy az akváriumba parakill,és ha a társas akváriumba rakom a parakillt akkor a vízben marad az anyag annak ellenére hogy 2-szer végzek 30-40%-os vízcserét (gondolom),a terhes halakra nézve nincs káros hatása az anyagnak,1 hét etetés nélkül még a terhes guppi is kibírja etetés nélkül, [link] itt KiQsz azt írta hogy ki kell venni a szűrőt,ez igaz,a növényekre nincs kárral a szer (bocsi a sok kérdést,de aggódom a halak miatt és a biztosra akarok menni)?
2011. jan. 13. 17:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és a E-Bookokat elolvastam és ott az volt hogy 50%-os vízcsere és a fórumon pedig 30-40%-os akkor most melyik,vagy mindegy csak 30-50% között legyen?
2011. jan. 13. 17:49
 2/11 anonim ***** válasza:
Az egész akváriumot kezelned kell, ne vedd ki a halakat. A többi halnak és a kicsiknek sem lesz bajuk. A parakill néhány nap után lebomlik, nem marad a vízben, de a vízcseréket meg kell csinálni. Minden hal kibír egy hetet etetés nélkül. A növényekre sincs káros hatása. A szűrőt csak akkor vedd ki, ha van levegőztetőd. Ha nincs, akkor hagyd benn, mert valaminek mennie kell.
2011. jan. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, mindegy, kisebb akváriumban lehet 50%, nagyobban elég 30%. (Kicsi 50 liter, nagy 100 liter)
2011. jan. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,nincs levegőztetőm csak szűrőm van,holnap el is kezdem a kezelést!
2011. jan. 13. 17:53
 5/11 gfero ***** válasza:
a társas aksiba kezeld őket .az a 9 honnap egy hülyeség ,nem árt a terhes halnak ha nem adagolod túl a gyógyszert.a parakill nem árt az egészséges halaknak tehát nincs miért aggódjál .a szűrőt nem kel kivenni csak az aktívszenet hogyha van benne
2011. jan. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Parakill uszonyrothadás is megakadályozza (kíváncsiságból kérdezem)?
2011. jan. 13. 18:02
 7/11 A kérdező kommentje:
A világítást a kezelés közben iktassam ki egyáltalán ne világítsak vagy világítsak?
2011. jan. 13. 18:09
 8/11 gfero ***** válasza:
az uszonyrothadásra is jó ha van élő növényed ne kapcsold le a világítást
2011. jan. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Itt olvastam hogy sót is kell bele rakni,ezt mikor adjam a vízhez?
2011. jan. 13. 19:12
 10/11 anonim ***** válasza:
A sót bármikor beteheted, de jódmentes legyen. Főleg elevenszülőknél, mollynál, guppinál érdemes használni, mert ők még kedvelik is. Szerintem a világítást mindenképpen iktasd ki, egy hetet kibírnak a növények. Ha nagyon igényesek, akkor csak csökkentsd a fényerőt (2 fénycsőből egyet vegyél ki, vagy tedd távolabb, ilyesmi) és a világított órák hosszát.
2011. jan. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!