Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki épitett LED ekből...

Valaki épitett LED ekből akváriumvilágitót, olyant ami a növényeknek is elegendő fényt ad?

Figyelt kérdés
Az okoskodók kiméljenek, csak tapasztalatokat várok.
2011. jan. 15. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez egy jogos kérdés, remélem kapsz rá választ. :) Mondjuk a gond az, hogy valószínűleg a ledes technológia még nincs kifejlődve úgy, mint a halogének, meg a fénycsövek. Ugyanis egy igényesebb akvarista, akár 3-4 különböző fénycsövet is használ egyszerre a növények, és a halak igényeinek kielégítésére. Elég nagy eltérések lehetnek két fénycső színhőmérsékletének hatásai között.
2011. jan. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hohó, méghogy nem nem fejlett a led technológia :)

Nagyon is az, profi világításokat lehet összerittyenteni belőle, viszont némi elektronikai alapismeret kell hozzá (kapcsolási rajz olvasás és forrasztás ami necces).

Akvarista.hu-n rengeteg leírást találsz, van külön topic, tessék átolvasni.

2011. jan. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha elég erős a ledek fénye, elméletileg müködnie kell. De ne értsetek félre, nem bolti méregdrága ledes világitásra gondolok, hanem otthon összeállitottra.
2011. jan. 15. 22:48
 4/10 anonim ***** válasza:
Persze, én arról írtam. Még annyi, hogy a megfelelő led, 6500 K színmelegséggel bizony nem a legolcsóbb.
2011. jan. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szóval foglalkozott itt már valaki ilyesmivel?
2011. jan. 16. 01:27
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én régen csináltam hogy nagy fényerejű fehér ledeket raktam 1,5 centinként egy kifurkált műanyag lapra, de azt az 1cm átmérőjű ledet. Egy 21 Voltos 100 Wattos trafóra kötöttem, 6 led volt egy sorban és minden sor végén egy ellenállás. Ezek a sorok párhuzamosan egymáshoz voltak kötve. Az egyik szélén volt pár sor piros led is, mert azt olvastam hogy a növényeknek kell a pirosas fény.


Ennek nagy fénye volt, de mégis totál barna algás lett tőle az akváriumom.


Viszont minél többet nézegettem, a fénye annál inkább nem tetszett, mert nagyon rideg kékesfehér volt, és ez valahogy olyan idegesítő volt nekem, pláne ahogy hullámzott a víz, az apró kis fény pöttyök, hát az nagyon gyíkul nézett ki így ott a víz tetejét el is kellett takarnom egy fekete szigetelőszalaggal.


Most már változott a dolog, most 2db 20W 6500K kompakt izzó + mellette egy 35cm hosszú 6Wattos kék vízalatti neon van. Ez így kis helyen elfér (egy virágládába) és szép természetes fénye van, kellemesebb így nézni az akváriumot, és szerintem ez a növényeknek is jobb.


Én lebeszéllek a ledről (az csak 1 okból jó, hogy lapos és nem melegszik) így akár egy virágalátétre is rá lehet építeni, de csak ennyi előnye van. A fénye az tré.

2011. jan. 16. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Megnéztem a zacskójára mi van írva.


Fehér LED LW10-W10

10 cd

1,489 lumen

átmérő 10mm

25 fokos


Vörös LED GU10b-436ARA

8,5 cd

0,203 lumen

átmérő 10mm

10 fokos



Ebből a fehérnek elég erős fénye van.

A vörös az meg szerintem olyan normál fényű mert az nem világít jól bele az akiba :)


Én egy nagykertől hozattam postán, de egy haverom cégén keresztül vásároltam meg, így kb 30 Ft/db áron kaptam a ledeket.


Nem volt drága, de jó se, hát mittudomén, aztán lehet, hogy neked tetszene.

2011. jan. 16. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szóval azt akarom mondani, hogy ennél még egy akármilyen neon is szebben világít szerintem
2011. jan. 16. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező kommentje:

Ha elég erős a ledek fénye, elméletileg müködnie kell. De ne értsetek félre, nem bolti méregdrága ledes világitásra gondolok, hanem otthon összeállitottra.



A LED akkor is drágább lesz a neonnál, hogyha magad rakod össze otthon (némi elektronikai ismeretet igényel). Az igazi spórolást az jelenti, hogy jóval kevesebb energiát fogyaszt és nem kell cserélgetni a fénycsövet.


Mi itt 50 oldalon keresztül tárgyaljuk 3 éve a dolgot. Ugyan tengeri akváriumhoz, de neked is ugyan így kell csinálni, csak más összetételű ledekkel. Jó olvasgatást.

[link]

2011. jan. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat.
2011. jan. 16. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!